1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt M.Vekili Kışanak, Meclis Başkanıyla görüştü
Siirt M.Vekili Kışanak, Meclis Başkanıyla görüştü

Siirt M.Vekili Kışanak, Meclis Başkanıyla görüştü

Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş ile birlikte TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i ziyaret etti.

A+A-

Meclisi boykot ve yemin kriziyle ilgili çözüm arayışları kapsamında TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i ziyaret eden BDP’li heyet görüşmeden memnun ayrıldılar.

“TBMM, TEMEL SORUNLARA ÇÖZÜM ZEMİNİ OLACAKTIR.”

Görüşme sonrası gazetecilere açıklamayı BDP Grup Başkanı Selahattin Demirtaş yaptı. Demirtaş gazetecilere yaptığı açıklamada, “Umuyorum ki TBMM bundan sonraki çalışmalarında yaşanan bu krizleri aşarak demokratik siyasetin bir örneğini sergileyecek ve Türkiye’nin temel sorunlarına çözüm zemini olacaktır.” dedi.

“BİZ YAŞANAN KRİZİN ÇÖZÜMÜNE KATKI SUNMAK İSTİYORUZ”

Demirtaş sözlerini, “Bugüne kadar yapılan restleşmeler sorunun çözümüne katkı sunmamıştır. Şu saatten sonra yaşanacak restleşmelerin de sorunun çözümüne katkı sunmayacağı herkes tarafından bilinmelidir. Biz BDP bloğu olarak bu krizin bir an önce çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Siyasi partiler kendi aralarında mutabakata varmalıdır. Biz bu yaşanan krizin çözümüne katkı sunmak istiyoruz.” ifadeleriyle sürdürdü.

Bu haber toplam 2419 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!