1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Lisesinde değerler eğitimi semineri
Siirt Lisesinde değerler eğitimi semineri

Siirt Lisesinde değerler eğitimi semineri

Tillolu İsmail Hakkı Toprak hoca tarafından Siirt Lisesi pansiyonunda kalan lise öğrencilerine yönelik değerler eğitimi verildi.

A+A-

Hz. Fakirullah Kur’an Kursunun kurucusu ve müderrisi olan İsmail Hakkı Toprak hoca tarafından Müdürlüğünü Mustafa Ayaz’ın yapmış olduğu Siirt Lisesi öğrencilerine değerler eğitimi kapsamında Fatiha suresinin önemi başlığıyla bir seminer verildi.

Pansiyonda kalan lise öğrencileri akşam 19:00’da okulun konferans salonunda bir araya geldiler ve İsmail Hakkı Toprak hocanın anlatımlarını pür dikkat dinlediler. Fatiha’nın bildiğimizin çok daha üzerinde bir değere sahip olduğunu anımsatan İsmail Hakkı hoca yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kur’andan uzaklaşınca huzur gitti. Kur’an-ı Kerim’imizi açtığımızda ilk çıkan suredir. Ümmül Kur’an’dır. Yani Kur’an’ın anası. Hergün, her namazda ve her rekatta okuduğumuz suredir. Tekrarlanan suredir. Bir başka ismi ise şifadır. Bir ağız fatihaya layık olsa şifa olur. Faziletli bir suredir. Kur’an fatihanın içindedir. Son yıllarda Deizm diye bir şey çıkardılar ve gençlerimizi o tuzağa çekmeye çalışıyorlar. Sanki Allah dünyayı yarattı ve başıboş bırakmış gibi gençlerin buna inanmasını istiyorlar. Değerli genç dostlarım Fatiha bir itiraf sözleşmesidir. Sana kul olacağım demektir. Allah’ın verdiği akılla, gözle, kulakla ve elle Allah’ın sınırlarını çiğniyorsak burada bir problem var. Asli görevimiz kulluktur. İnşallah her biriniz doktor, pilot veya öğretmen olacaksınız ama asli vazifenizi unutmadan. Kur’an’ı tanımadık diye Irak’ta 5 bin Müslüman kadın Hansın, Coninin çocuğunu doğurdu. Bundan daha acı bir şey ne olabilir ki? Beni dinlediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Anne ve babalarınız kadar sizler için dua ediyorum. Allah’a emanet olunuz.”

lise1.jpglise2.jpglise3.jpglise4.jpg

Bu haber toplam 3389 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
8 Yorum