1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Lisesi Pansiyonu'nda çalışan işçilere Vali Şentürk sahip çıktı
Siirt Lisesi Pansiyonu'nda çalışan işçilere Vali Şentürk sahip çıktı

Siirt Lisesi Pansiyonu'nda çalışan işçilere Vali Şentürk sahip çıktı

Siirt Valisi Sayın Necati ŞENTÜRK 10 Ocak Gazeteciler günü münasebetiyle Yerel basın temsilcilerini ziyareti sırasında; İşlerine son verilen Siirt Lisesi Vakıf Pansiyonunda çalışan işçiler Vali ŞENTÜRK’ ten tekrar işe alınmaları konusunda yardım istemişle

A+A-

Bakanlar Kurulu Kararı ile Vakıflar Bölge Müdürlüğüne bağlı Vakıf Pansiyonları, Milli Eğitim Müdürlüğüne devir edilmesi sonucu açıkta kalan ve 2009 yıl sonu itibariyle İşlerine son verilen işçilere Siirt Valisi Necati ŞENTÜRK sahip çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucu işçilerin tekrar işe alınmalarını sağladı.

 

Bugün işçiler Vali ŞENTÜRK’ü makamında ziyaret ettiler. İşçileri makamında kabul ederek bir süre sohbet eden Vali ŞENTÜRK; “Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız girişimler sonucu, işten çıkarılan işçilerimizin 2010 mali yılında, ücret ve özlük hakları için 100.000 TL ödenek sağladık” dedi. İşçilerimizin başarı ve iyi bir performans göstereceklerine inandığını belirterek, gelecek yılda 200.000 TL ödenek tahsis edilme sözünü aldığını vurgulayan  Vali ŞENTÜRK  isteyen işçilerimizin göreve başlayabilecekleri müjdesini verdi.

 

Siirt Lisesi Pansiyonu eski öğrencisi ve sitemiz genç yazarı Fecri Barlık Valimize teşekkür ederek, "Pansiyonun eski bir öğrencisi olarak, bu personellerimizin üstün performans gösterdiklerine bizzat şahit olduk. Sizleri mahçup etmeyeceklerine eminim. Pansiyon personelinin bu mağduriyetlerini giderdiğiniz için sizlere tekrar teşekkür ediyorum." dedi.

 

Grup adına söz alan Mahmut UĞUR adlı İşçi; tekrar işe alınmalarının mutluluğunu arkadaşlarıyla beraber yaşadıklarını belirterek “Allah Milletimize, Devletimize zeval vermesin” dediler ve Vali ŞENTÜRK’ e teşekkür ettiler.

 

Pansiyon personelinin Vali Şentürk'ü yemek davetleri üzerine, Sayın Valimiz en kısa sürede pansiyonu ziyaret edeceklerini belirterek yemek sözü verdi.

 

 

Bu haber toplam 3780 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!