1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Kızılayı köylülerin imdadına yetişti
Siirt Kızılayı köylülerin imdadına yetişti

Siirt Kızılayı köylülerin imdadına yetişti

Şirvan’a bağlı Yağcılar Köyü’nde meydana gelen heyelandan dolayı evleri yıkılma tehlikesi yaşayan köylülerin yardımına Siirt Kızılay Şubesi yetişti.

A+A-

Heyelan nedeniyle evleri boşaltılan köylülerin imdadına yetişen Siirt Kızılay Şubesi, mağdur olan köylülere mutfak eşyası, çadır, giyim malzemesi ve yiyecek ulaştırdı.

Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık zor şartlar altında köye ulaştıklarını belirterek, “10 gündür bu köyde yağan yağışlar heyelan meydana getirdi. Heyelan nedeniyle büyük bir kaya köye doğru kaymış ve büyük bir tehlikeden son anda kurtulunmuş. Taşın kayma riski halen bulunduğu için evler boşaltıldı. Evleri boşaltılan köydeki ailelere Kızılay olarak çadır, mutfak eşyası, giyim, gıda malzemeleri ve battaniye dağıttık. Ayrıca Yağcılar köyünün yanı sıra Durankaya ve Özpınar köylerindeki vatandaşlarımıza da yardım dağıttık.” İfadelerine yer verdi.

Heyelanın ardından Jandarma ve ilçe Kaymakamlığı’na ulaştıklarını bildirerek, Siirt Valisi Musa Çolak’a, İlçe Kaymakamı Mustafa Can’a ve Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık’a teşekkürlerini ilettiler.

Bu haber toplam 2832 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!