1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Kızılay’dan Tuz ailesine yardım
Siirt Kızılay’dan Tuz ailesine yardım

Siirt Kızılay’dan Tuz ailesine yardım

Siirt’e bağlı Halenze Mahallesi’nde ikamet eden ve 6 çocuğu spastik özürlü olan Tuz Ailesine Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık ziyaret etti.

A+A-

En küçüğü 15 en büyüğü de 35 yaşında olan çocuklar hakkında bilgi alan Yener Tanık, aileye tekerlekli sandalye yardımında bulundu. Çocukların anneleri ile bir süre sohbet eden Tanık, ailenin sorun ve taleplerini dinledi.

Anne Hanife Tuz, Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık’tan akülü araba isteğinde bulundu. Kızılay Şube Başkanı annenin talebinin hemen karşılanacağını belirterek gerekli işlemleri başlattı.  Öte yandan geçen ay içerisinde Vali Mustafa Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz aileyi ziyarette bulunmuş aileye çeşitli yardımlarda bulunmuştu. Ziyarette Bayan Tutulmaz, ailenin halı ihtiyaçlarını karşıladı.

Zihinsel ve bedensel özürlü olan çocukların bakımını yapan Anne Hanife Tuz’un örnek alınması gereken bir anne olduğunu kaydeden Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık, “Tüm bu zorluk ve çocukların engellerine rağmen, bir annenin çocuklarına olan sevgisini ve fedakârlığına şahit oluyoruz. Böyle yüreği sevgi dolu fedakâr bir annenin hakkını kimse ödeyemez.” dedi. 

Kızılay Şube Başkanı Tanık, ailenin birçok ihtiyaçlarının olduğunu, özellikle alt bezleri ve çamaşır makinesi ihtiyaçlarının karşılanması için duyarlı işadamlarımızı destek olmaya çağırdı.

kizilay1-001.jpgkizilay2-001.jpg

Bu haber toplam 2621 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!