1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Kız Öğrenci Yurdu incelendi
Siirt Kız Öğrenci Yurdu incelendi

Siirt Kız Öğrenci Yurdu incelendi

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Kız Öğrenci Yurdunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

A+A-
Kredi ve Yurtlar Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Yılmaz, Kız öğrenci Yurt Müdürü Nesibe Özdemir’den yurdun mevcut durumu hakkında bilgi alan Vali Tutuılmaz, 'Devlet her türlü imkânı, gençlerimizin eğitimlerini tamamlamak için sunuyor.' dedi.
 
Siirt ilimizin eğitim kenti olma yolunda önemli adımlar attığını ifade eden Vali Tutulmaz, yeni yurtların modern barınma imkânları sunduğuna dikkat çekerek, burada gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmaları amacıyla önemli hizmetler sunuluyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yurt-Kur Diyarbakır Bölge Müdürü Metin Yılmaz da, öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Bahçelievler mahallesinde 7 katlı bir binanın kiralandığını belirterek, binanın Kız öğrenci yurduna tahsis edildiğini ifade etti.
 
Siirt ilimizde 1236 kız öğrenci ile 764 erkek öğrenci olmak üzere, 2 bin öğrenciye hizmet sunduklarını belirten Yılmaz, “yurtlarımız otel konforunda düzenlenmiş durumda, ayrıca tüm öğrencilerimiz ücretsiz olarak internet hizmetinin yanısıra çeşitli sosyal aktivitelerden de faydalanıyor. Kısacası öğrencilerimizin rahat edebileceği her türlü imkan sunuluyor." şeklinde konuştu 
 
Daha sonra Vali Tutulmaz ve beraberindekiler, yeni yurt binasındaki birimleri gezerek incelemelerde bulundu.
 
Vali Tutulmaz’ın inceleme gezisine, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın eşlik etti. 
 
yurtkur1.jpg
Bu haber toplam 2886 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!