1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Kitap Fuarı açıldı
Siirt Kitap Fuarı açıldı

Siirt Kitap Fuarı açıldı

Siirt Valiliği’nin ev sahipliğinde, “3.Siirt Kitap Fuarı”, 29 Mart-03 Nisan tarihleri arasında kapılarını kitapseverlere açtı.

A+A-

Siirt Valiliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Siirt Kitap Fuarı" daha zengin bir içerikle “Her kitap yeni bir dünya” sloganı ile kitapseverlerin ziyaretine açıldı.

"Bir Kitaptır Siirt, Üç Dilde Yazılan" sloganıyla 3 yıl önce başlayan ve her yıl daha da gelişerek birbirinden farklı alanlardaki kitapları Siirt’lilerle buluşturan fuarda, 50 yayınevi ve 25 seçkin yazar yer alıyor.

Törenin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma, 3. Kitap fuarının düzenlemesinden dolayı büyük gurur duyduğunu belirterek, Kitap satın almak yetmez, kitabın okunması gerektiğini ve Fuarların okumak için büyük bir fırsat olduğunu, ifade etti.

Vali Mustafa Tutulmaz is yaptığı konuşmada;29 Mart-3Nisan 2016 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açan  3. Siirt Kitap Fuarına 25 yazar ve 50 yayınevinin katıldığını belirtti.

Vali Tutulmaz, ‘3 yıl önce toprağa atılan tohumun yeşerdiğini ve kitap fuarının ilimize büyük bir katkısı olduğunu belirterek, çevre illerde yaşanan olayların ilimizde fazla olmasının sebebi de ilimizde okuma oranın yüksek olmasından da kaynaklandığını okuyan yerlerde sıkıntıların yaşanmadığını’ söyledi.

Bu haber toplam 2118 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!