1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt İnsani Yardım Derneği’nden Kırtasiye Yardımı
Siirt İnsani Yardım Derneği’nden Kırtasiye Yardımı

Siirt İnsani Yardım Derneği’nden Kırtasiye Yardımı

Siirt İnsani Yardım Derneği öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımı yaptı.Siirt’te daha önce tespit edilen ihtiyaç sahibi 257 öğrenciye kırtasiye malzemeleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Coşar ve IHH gönüllüleri tarafından dağıtıldı.

A+A-

SİİRT İNSANİ YARDIM DERNEĞİ “YETİM GİYDİRME PROJESİ” AMACINA ULAŞTI

 

İHH, kuruluşundan bu yana beş kıtada 120’den fazla ülke ve bölgede insanların ihtiyaçlarını gidermek için hizmet vermekte.

 

İHH, çalışmalarını yürütürken ülkemizde ve çalışma yaptığı bölgelerde yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygusunun gelişmesini öncelemekte ve buna yönelik birçok sosyal ve kültürel faaliyet gerçekleştirmektedir.

Tüm bu projeler dâhilinde Siirt İnsani Yardım Derneği Siirt’te de daha önceden tespiti yapılmış 500 aileye kumanya, 307 yetim ve muhtaç çocuğa giyim 257 yetim ve muhtaç çocuğa kırtasiye yardımında bulunuldu.

 

 Siirt İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Coşar: “Toplumda ümmet şuurunu canlandırmak, yardımlaşma ile paylaşmaya aracı olmak ve insanlar arasındaki sosyal bağları kuvvetlendirmek için “Bir Yetim de Sen Giydir” sloganıyla yola çıktık Ramazan ayında. Umduğumuzun üzerinde vatandaşların teveccüh ile hedefimizin çok üstünde yetime bayramlık elbise giydirmenin mutluluğunu yaşadık. Katkılarından dolayı 130 yetimin giyimini tek başına üstlenen kardeşimize, isimlerini açıklamak istemeyen giyim ve kırtasiye sahiplerine, destek veren tüm esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin. Yetimler bizim için mukaddes emanetlerdir. Kurban Bayramı için de yetim giydirme projemiz devam edecektir. Bu hayırlı hizmette destek verecekler olursa bizlere ulaşabilirler. Bu ümmetin peygamberi bir yetimdi. Yetimi korudu, kolladı ve yetime sahip çıkılması gerektiğini vasiyet etti. Bir yetimin başını okşamak, ona sahip çıkmakla peygamberle cennette iki parmak kadar yakın olmak mümkün olarak önümüze çıktı. Bir Yetim de Siz Giydirin” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2001 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!