1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt, İnşaat Terörüne ne zaman dur diyecek?
Siirt, İnşaat Terörüne ne zaman dur diyecek?

Siirt, İnşaat Terörüne ne zaman dur diyecek?

Sadece görüntüler bile, Siirt'te İnşaat sektörünün ne kadar sorumsuz hareket ettiğini bir göstergesi!

A+A-

                Siirtliler.Net muhabirleri, haber merkezimize gelen birçok şikayet üzerine Siirt’te yapılan inşaatları göz ucuyla olsun gezdi ve görüntüledi.

                Şehrimiz deprem bölgesi içinde olmasına rağmen 9-10 katlı binalarla dolmaya başladı. Bu çok katlı binalar deprem bölgesinde bulunan şehrimiz için hayati tehlike oluşturuyor. Bu binalar çok sağlam, depreme dayanıklı yapılsa dahi bu sefer görüntü kirliliği oluşturan yapılarıyla şehrin çehresinde çirkin bir duruş sergiliyor. Şehrin güzelliğine menfi yönde etkisi bulunan çok katlı binalar aynı zamanda şehrin nefes almasına da engel oluyor.

                Beraberinde bir sürü problemi de getiren çok katlı binalar daha inşaat halindeyken sorun oluşturuyorlar.

SİİRTLİLER.NET

                Vatandaşlardan gelen şikayetler ise şöyle:

1.       Pazar günü dahi işçi çalıştıran ve çevre binalarda oturanların hafta sonu dinlenmelerine engel olan inşaat sahipleri- müteahhitler işçileri sigortalı çalıştırmıyor. Bunu denetleyecek olan yetkililer neden masa başından kalkıp denetlemiyor. Pazar günü çalışma izinleri var mı? Çalışma izinlerini kim veriyor?

2.       Yolları istedikleri an kesen ve trafiği ciddi şekilde aksatacak malzeme yayılımı yapan bu inşaat sahiplerine neden ceza kesilmiyor? İl Trafik Komisyonu nerede, neden müdahale etmiyor?

3.       Daha önce yıkım esnasında altında işçi kalan ve ölümden dönen inşaatın son durumunu gören yok mu? Sıraladığı kiremitler her an bir vatandaşın üstüne düşebilir. Neden müdahale edilmiyor. Birilerinin ölmesi mi gerekli?

4.       İnşaatların çevresindeki yollar çamur içinde neden belediye hakkını aramıyor? Belediye yol yapıyor inşaat sahipleri yolu mahvediyor!

 

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 2720 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!