1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt İlim Yayma Cemiyeti’nin Gençlik Merkezi açıldı
Siirt İlim Yayma Cemiyeti’nin Gençlik Merkezi açıldı

Siirt İlim Yayma Cemiyeti’nin Gençlik Merkezi açıldı

Siirt Valiliğince desteklenen ve finanse edilen İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şubesi tarafından yürütülen “GÖNÜL SARAYI GENÇLİK MERKEZİ” isimli SODES projesinin açılışı yapıldı.

A+A-

Açılışa İlimiz Vali Yardımcısı Bahadır YÖRÜK, Defterdar Meral DÖNMEZ, Milli Eğitim Müdürü Fethi SUAY, Sağlık Müdürü Serkan ASLAN, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ömer ASLAN, İl Müftüsü Faruk ARVAS,  Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Abdülcelil İLBAŞ, İl Dernekler Müdürü Celalettin ALTAN, Gençlik Merkezi Müdür İrfan TEKİN ve İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Nurettin KEBAPÇI katıldı. Açılışa ayrıca birçok resmi kurum yöneticisi ile bazı sivil toplum kuruluşunun temsilcileri katıldı.

İl Müftüsü Faruk ARVAS Hoc a tarafından okunan dua ile açılışı gerçekleşen Gönül Sarayı Gençlik Merkezi, proje kapsamında gençlerin boş zamanlarını, ilgi ve yeteneklerini geliştirecekleri teakwando, judo, masa tenisi gibi spor kursları ile ney ve bayanlara yönelik el sanatları kursları düzenlenecektir. 

Ayrıca kütüphane ve bilgisayar sınıfı düzenlenmiş olup bu alanlarda gençlerin güvenli ortamlarda bilgiye ulaşmaları sağlanacaktır.

Bunlarla birlikte tamamlayıcı etkinliklerde gençlerimiz Tillo ve Veysel Karani beldelerine geziye götürülecek, bu sayede özellikle il dışından gelen Üniversite öğrencilerinin Siirt’imizin manevi merkezlerini tanımaları sağlanacaktır. 

Yine bu proje kapsamında gençlerimiz sinemaya ve pikniklere götürülerek sosyal etkinlikler yapacak ve boş vakitlerini güzel bir şekilde geçirmeleri sağlanacaktır. Bu faaliyetler yapılırken öğrencilerin yemek ihtiyaçları da karşılanacaktır. 

Projenin Valilikçe 1 yıllık finansmanı sağlandıktan sonrada gençlik merkezi Cemiyetin öz kaynaklarıyla ileriki yıllarda da hizmet etmeye devam edeceği bildirildi. 

iyc1-001.jpg

Bu haber toplam 2810 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!