1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt İlim Yayma Cemiyeti’nden kan bağışı kampanyası
Siirt İlim Yayma Cemiyeti’nden kan bağışı kampanyası

Siirt İlim Yayma Cemiyeti’nden kan bağışı kampanyası

Siirt İlim Yayma Cemiyeti ile Kızılay Siirt Şubesi işbirliğinde, Seyyid Ahmed Bedevi Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdunda öğrenciler ve yurt idarecileri kan bağışında bulundular.

A+A-

Dün, 10.00 ile 13.00 Saatleri arasında, yurt binasında Kızılay Kan Merkezi ekiplerince kan alımı yapıldı. Yurt öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdikleri kampanyaya 38 kişi kan bağışında bulundu.

 

İlim Yayma Cemiyeti Siirt Şube Başkanı Ercan Aslan: “Kan Bağışı yaparak hem kanımızı tazelemiş hem de bir can kurtarmış oluruz. Bağışladığımız kanla belki bir annenin, belki bir babanın, belki de bir bebek veya çocuğun hayatı kurtulacaktır. Duyarlı genç öğrencilerimize yaptıkları kan bağışından dolayı teşekkür ediyor ve sağlıklı bir yaşam temenni ediyorum.” dedi.

 

Öğrencilerin kan Bağışı Kampanyasına ilgi göstermelerinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Kızılay Siirt Şube Başkanı Yener Tanık ise : “Kan bağışında kan hücreleri yenilenir. Bunun da daha sağlıklı ve daha güçlü bir vücuda sahip olunmasını sağlamaktadır. Amacımız gönüllü kan bağışı bilincini yerleştirmektir. Bu hassasiyetinizden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

 

Bu haber toplam 2820 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!