1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt İl Milli Eğitim Müdürü belli oldu
Siirt İl Milli Eğitim Müdürü belli oldu

Siirt İl Milli Eğitim Müdürü belli oldu

Birkaç aydır “Kimin atanacağı” yönünde merakla beklenen Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanacak isim belli oldu.

A+A-

Ankara kaynaklarından Siirtliler.Net’e ulaşan bilgiye göre İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Bakanlık kararıyla ataması yapılan isim akademik kariyeri oldukça yüksek olan Yrd.Doç.Davut Okçu olduğu bildirildi.

Atanacak isim daha belli olmadan bir süredir kimi çevrelerce siyasi çekişmelerle yıpratılmakta olan eğitim camiasının en temel kurumu olan Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Okçu, sivil topluma, ailelere ve sendikalara önem veren kişiliğiyle tanınıyor.

Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Osman Ören’in atama kararında etkili oldukları yeni İl Milli Eğitim Müdürü Yrd.Doç.Davut Okçu’nun Siirt’te eğitim çıtasını yükseltmesi ümit ediliyor. Atama kararını paylaştığımız eğitim camiasından birçok isim vekillerin doğru bir isim üzerinde mutabık kaldıkları yönünde fikir beyan ettiler.

Okçu’dan ilk açıklama

Siirt kamuoyuna atama kararını ilk duyuran Siirtliler.Net’e açıklamalarda bulunan yeni İl Milli Eğitim Müdürü Okçu, şu ifadelere yer verdi:

“Her şeyin kurallara ve hukuka uygun olması için çaba sarfedilmesi gerekir. Bireysel değil toplumsal menfaatler gözetilmelidir. Bütün sendikalar, bir sendikacının göreve gelmesinden dolayı aslında memnun olacaklarını düşünüyorum. Kimseye karşı bir ön yargım olamaz. Teşkilatta her sendikaya üye insanlarımız var. Ben sivil topluma değer veren bir insanım.”

ETEKER, ARDAHAN'A

Siirt eski İl Milli Eğitim Müdürü Fikret Eteker ise Ardahan Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atandı.

Peki, Yrd.Doç.Davut Okçu kimdir?

Ankara İlahiyat mezunu. Siirt Yatılı Bölge Okulu’nda okul Müdürlüğü yaptı. Şırnak (Siirt’e bağlı ilçeyken) ve Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı. Van 100.Yıl Üni. Eğitim Fakültesi’nde 19 yıl süreyle öğretim üyeliği yaptı. Trabzon’da öğretmenlik yaptı. En son Siirt Eğitim Fakültesi’nde Eğitim Bilimleri Bölümü’nde Yrd.Doçent Doktor olarak görevine devam ediyordu.

Ulusal ve Uluslar arası çok sayıda sempozyuma katıldı. Dergilerde eğitim konularında yayımlanmış çok sayıda makaleleri bulunuyor. Yezidilik ve Yezidiler ile ilgili bir araştırma kitabı bulunuyor. Evli ve 4 çocuk babası.

23 Eylül 2011’de Siirt’te göreve başladı. Van’da İlim Yayma Cemiyeti’nin kuruluşuna destek verdi. Van Eğitim Bir Sen Şube başkanlığını 15 yıl boyunca yaptı ve kurucularından.

davut okçu

Bu haber toplam 6171 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!