1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt İHD: Göstericilerin hakları ihlal edildi
Siirt İHD: Göstericilerin hakları ihlal edildi

Siirt İHD: Göstericilerin hakları ihlal edildi

Siirt İHD, ilimizde 4 gündür yaşanan ve savaş görüntülerini andıran gösteriler sırasında göstericilerin yaşam hakları ihlal edildiğini açıkladı.

A+A-
Derneğin Siirt Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:
 
Biran önce Olağanüstü Hal uygulamalarına son verilsin..
 
Kobani’de yaşanan insanlık trajedisine dönük Ülkemizde ve ilimizde cereyan eden protesto gösterilerinde ortaya çıkan acı sonucu ve yaşanan İnsan Hak İhlallerini kaygı ile izlemekteyiz. Derneğimiz yaşanan hak ihlalleri konusunda detaylı bir raporu önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaktır.
 
Son bir haftaki protesto gösterilerinde hiçbir gerekçe ve bahanenin arkasına sığınmadan en kutsal ve vazgeçilmez hak olan Yaşam Hakkının ihlal edildiği unutulmamalı, intikam saikıyla hareket edilmemeli, ivedilikle yaraların sarılmasına bakılmalıdır.
 
Derneğimize yaşanan acı olaylardan ötürü ziyadesiyle hak ihlali başvurusu bulunmakta, bu anlamada üyelerimiz ve İnsan hakları savunucuları tarafından aktarılan hak ihlali verileri bulunmaktadır. Tüm bunların raporlaştırılması ve gerçeğin ayuka çıkması anlamında ifade ettiğimiz gibi önümüzdeki günlerde Genel Merkezimiz açıklamaları ile paralel bir açıklama yapacağız, rapor yayınlayacağız.
 
Kamuoyuna saygıyla sunarız.  
 
İHSAN HAKLARI DERNEĞİ (İHD)
SİİRT ŞUBESİ
 
Bu haber toplam 3181 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!