1. YAZARLAR

  2. Sercan Bilgi

  3. Siirt için AB şart
Sercan Bilgi

Sercan Bilgi

Yazarın Tüm Yazıları >

Siirt için AB şart

A+A-

Başlığa aldanıp AB'yi Avrupa Birliği sanmayın, AB'den kastım Acemi Birliğinden ibaret.

Hatırlayacaksınız 2013 yılında Feshane’de Siirt günleri etkinlikleri yapılmıştı.
O etkinliklerin final gecesinde o dönem Başbakan olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kalabalığın arasından “Siirt’te Acemi Birlik istiyoruz” diye seslendim, göz göze geldik sonra hafiften kafasını salladıktan sonra salondan ayrıldı.

Aslında hala bu talebimin arkasındayım hatta ekleyeceğim iki başlık daha var.

Siirt’li bir bakan ve Süper lig’te mücadele eden Siirtspor

Neden Acemi Birlik ?

Belki Siirt terör bölgesi diye acemi birliği imkânsız görebilirsiniz. O zaman polis meslek yüksekokulu neden var. PMYO ‘ları yakın bir geçmişe kadar terör örgütlerinin hedefindeydi. Ne oldu ? Terör saldırıları oldu diye PMYO’ları kapandı mı ? Hayır.

Terör küreselleşti artık her yerde. Mesela Türkiye’nin kalbi Ankara ‘da bombalar patladı, peki Siirt merkezinde buna hiç şahit oldunuz mu? Hayır.

Acemi Birliklerinin doğu da veya batı da olması arasında çok bir fark yok . Mesela 30 gün acemi birlikte eğitim gören asker 31. gün profesyonel asker mi oluyor ? Hayır.
Zaten Yeni sistemle birlikte askerler çatışma bölgesine gönderilmiyor. Geri hizmette çalıştırılıyor. Yani İzmir’de veya Isparta daki tugayda bekleyeceğine Siirt 3. Tugay komutanlığında beklesin.

Gelelim ikinci başlığa, Siirt’li bir bakan

Hatırı sayılır bir Siirt ‘li Bakan, genel müdürleri,müsteşarları kısacası bürokrat ve çok sayıda siyasetçiyi peşinden sürükleyip getirmesi içten bile değil. Siirt’li bakan demek Siirt ‘e pozitif ayrımcılık demek. Siirt artık terör haberleriyle değil Siirt’li bakanın yapacağı açıklamalar ve çalışmalarla gündemde olacak.

Son başlık ise Siirtspor,

Siirtspor’un süper ligte mücadele etmesi, iki haftada bir yayıncı kuruluşun Siirt’te gelecek olması demek. Ek olarak Basın mensupları,spor yazarları,rakip takım taraftarları, federasyon temsilcileri, hakemler vs.

Yukarda saydığım üç başlığa baktığınızda insan sirkülasyonunu şöyle bir gözünüzün önüne getirin , Bir yandan asker ve asker yakınları, bir tarafta bakan rüzgârıyla şehre gelecek olan bürokrat , siyasetçi, gazeteciler bir yandan Siirt spor’un memlekete getireceği hareketlilik.

Yukarda saydığım isteklerin gerçekleşme ihtimalini şöyle ifade edeyim, bir taşla 3 kuş vurmayız ama belki kuş gelir taşa çarpar.

Farzı misal oldu, hani yılda iki üç kere kapanan ve aynı yıl içerisinde 3-5 kere açılıyor diye müjdesi verilen o havaalanı varya artık mecbur açık olacak belki yenisi yapılacak. Düzgün bir yolumuz olacak. Siirt tanıtım günlerine ihtiyacımız kalmayacak. Artık herkes gelip Siirt’i yerinde görecek.

Siirt yatırım şehri değil hizmet sektörüyle kalkınan bir şehir. Yani küçük ve orta ölçekli esnafın kalkınması Siirt’te yeterli geliyor.

Memleketimin Altın Çağını bu gelişmelerde görüyorum olması için dua ediyorum sizlerden de dua bekliyorum

Selam ve dua ile

Bu yazı toplam 898 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum