1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Siirt HUDER’den terör eylemlerine kınama
Siirt HUDER’den terör eylemlerine kınama

Siirt HUDER’den terör eylemlerine kınama

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER ) tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, birlik ve beraberliği hedef alan terör eylemleri, destekçileri ve tepkisiz kalanlar şiddetle kınandı.

A+A-

HUDER SİİRT TEMSİLCİLİĞİ'NİN KAMUOYU AÇIKLAMASIDIR

15 Temmuz darbe girişiminden sonra milletimizin perçinleşen birlik, beraberlik ve kardeşçe yaşama iradesine kasteden PKK terör örgütünün; Diyarbakır, Van, Elazığ ve Bitlis başta olmak üzere bölgemizin birçok şehrinde hiç bir ayırım gözetmeden gerçekleştirdiği bütün kanlı terör eylemlerini, bu eylemleri destekleyenleri veya tepkisiz kalarak onaylayanları şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Devletimiz ve milletimiz üzerindeki kirli emellerini taşeron terör örgütleri vasıtasıyla gerçekleştirmeye çalışan dış mihraklar ve maşası olan bütün terör örgütleri; Milletimiz ve hassaten yıllardır terörle yaşamaya mahkum edilmiş bölge insanımızın asil duruşu ve birlikten yana sergilediği tavır karşısında hüsrana uğramaya mahkumdurlar.

Bu vesileyle terör saldırıları neticesinde kutsal olan yaşama haklarına kastedilmek suretiyle şehit edilen bütün masum kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve milletimize de başsağlığı diliyoruz.

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER )
Siirt Temsilcisi
Av. Murat BÜLBUL

Bu haber toplam 2611 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!