1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Heyetinin Çankaya ziyaretiyle ilgili ne söylediler?
Siirt Heyetinin Çankaya ziyaretiyle ilgili ne söylediler?

Siirt Heyetinin Çankaya ziyaretiyle ilgili ne söylediler?

“Ortak düşünce Siirt” ilkesiyle Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Gül’e çıkan Siirt Heyetinin ziyaretiyle ilgili Siirt’te kim ne söyledi?

A+A-

Çankaya Köşkünü ziyaretle ilgili Siirt’te olumlu bir hava esti. Gerçekleştirilen ziyaretle ilgili Siirtliler.Net, çeşitli görüşlere başvurdu. Yapılan ziyaretle ilgili görüşlerini Siirtliler.Net’e sunanlardan bazıları şunlardır:

Zekeriya Batğı

“Heyetimiz ilimizle ilgili projeleri Cumhurbaşkanımıza dile getirdiler. Sayın Valimiz ve milletvekillerimizin girişimleriyle gerçekleşen görüşme Siirt’in tanıtımı ve sorunlarıyla ilgili faydalı geçti. Aldığımız bilgilere göre görüşmede Tillo ilçemizin tarihi ve kültürü üzerinde de duran Cumharbaşkanımız bazı notlar aldı. Böyle güzel bir tabloda Tillo Belediye Başkanımız ve Kaymakamımızın da olmasını dilerdim. Yararlı olurdu. Görüşmede bulunan STK’ların ise orada olmaları kendileri için iyi bir sunum sağlama imkanı vermiştir. Siirt’i temsil noktasında çalışmalarını yürüten Sayın Valimiz Musa Çolak’a da göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

Kamil Aparı

Siirtimiz adına Sayın Cumhurbaşkanına gidip ilimizle ilgili önemli projeleri sunmak ve sorunlarımızı dile getirmek güzel bir gelişmedir. Fakat bu görüşmenin ileriki zamanlarda getirisi ve götürüsünü bilmemiz ve gündeme getirilen konuların takipçisi olmak gerekiyor. Cumhurbaşkanlığına çıkan heyetimiz aynı zamanda bir sorumluluk üstlenmiştir. Bu sorumluluğun göstergesi olarak bizler adına bu ziyaretin sonuçlarını takip etmek onların sorumluluğundadır.

Servet Ekinci

“Siirt heyetini büyük bir incelik göstererek kabul eden Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Heyetin bu görüşmede hedefledikleri ve Siirtimizin yararına olacak bütün projeleri sunduğunu Siirtliler.Net sitesinden okuduk. Hem projelerimizi hem de ilimizi tanıtım noktasında yapılan bu görüşmeleri basından takip ettiğimiz kadarıyla olumlu geçmiştir. Bu görüşmeye vesile olanlara teşekkür ediyorum.

Öner Işık

Özünde güzel bir ziyaret. Bizleri temsil eden hemşehrilerimiz ve Valimiz sorunlarımızı Cumhurun en tepesindeki insana aktararak gereklerini yapmışlardır.

Bu haber toplam 2111 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!