1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt heyetinde Tarımdan kimse yoktu
Siirt heyetinde Tarımdan kimse yoktu

Siirt heyetinde Tarımdan kimse yoktu

Çankaya Köşkü’ne çıkan Siirt heyetinde tarım sektöründen kimse yoktu. Görüşleri de alınmadı.

A+A-

Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün konuğu olan Siirt heyetinde farklı birçok isimler yer aldı. Yapılan görüşmenin oldukça olumlu geçtiği bildirilirken heyet içerisinde olmayan tarım sektörünün olmayışı “eksiklik” olarak değerlendirildi.

 

İlimiz Siirt’in üretime dayalı en önemli sektörü olan tarım sektöründen kimsenin olmaması sektör temsilcilerinin eleştirisine neden oldu. İlimizde bulunan Fıstık Üreticileri Birliği, Nar Üreticileri Birliği ve Bal Üreticileri Birliği gibi STK temsilcilerinden hiçbir kimse Siirt heyetinde yer almadı. Edinilen bilgilere göre ismi geçen STK temsilcilerinden ziyaret öncesi “talepleriniz nelerdir, iletmek istediğiniz bir husus var mı?” diye herhangi bir görüş dahi alınmadığı bildirildi.

 

Bu durum sektör temsilcileri arasında: “Her fırsatta tarıma dayalı bir Siirt’ten bahsediliyor. Tarımın ve hayvancılığın önemli derecede desteklenmesi gerektiği söyleniyor ama sektörümüzden kimse Çankaya’ya davet edilmediği gibi ziyaret öncesi bizlerden herhangi bir görüş dahi alınmadı” şeklinde yorumların yapılmasına neden oldu.

 

FACEBOOK’TAN TEPKİ

 

Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Şuayp Aslan, Siirtliler.Net’in Çankaya köşküyle ilgili ziyaret haberine ilişkin tepkisini facebook hesabından şu cümlelerle dile getirdi: “maalesef tarımla ilgilenen hiçbir kamu kurum ve kuruluşuna bilgi dahi verilmedi. Ne zaman Siirt doğru bir iş yapmış ki bunu yapsın. Hiç kimse çıkıpta tarıma dayalı olan ilimiz demesin. En azından bilgi dahi verilebilirdi tarımla uğraşan kuruluşlara.

 

Bu haber toplam 1806 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!