1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt heyeti Zonda fabrikasını gezdi
Siirt heyeti Zonda fabrikasını gezdi

Siirt heyeti Zonda fabrikasını gezdi

Zonda otobüs firmasının Siirt’te tesis kurması için Çin’de bulunan Siirt heyeti, firmanın Yancheng’teki tesislerini gezdi.

A+A-

Hafta sonuna doğru Çin’den dönmesi beklenen heyetin çantasında Siirt için “talih kuşu” niteliğinde müjdeli bir haber bulunacak. Shangay havaalanına inen heyeti Zonda Genel Müdürü Kevin Dong ile Cindy Cang (Manager of Corperation Depo) karşıladı. Özel bir araçla ağır sanayi şehri olan Yancheng’e geçen heyet istirahatlerinin ardından Zonda otobüs firmasının dev tesislerini gezdi.

 
ZONDA ÇİN’DE OTOBÜS ÜRETİMİNDE İLK SIRADA YER ALIYOR
 
Dev tesise geçen Siirt heyetini Zonda CEO’su Liankuan Xu (Mr.Jim) ile yardımcıları karşıladı. Büyük bir alana sahip olan fabrika otobüsle gezdirildi. Ayrıca fabrikanın teknik bölümleri ve özellikle kozmik odası yaya olarak gezdirilerek Siirt heyetine çeşitli bilgiler verildi. Kozmik odada Zonda otobüslerinin elektrikli bataryaları bulunuyor. Zonda, elektrikle çalışan otobüsleri ilk üreten firma olarak biliniyor.
 
TOPLANTI YAPILDI
 
Fabrika turunun ardından toplantıya geçildi. Toplantıya Çin heyeti adına Zonda’nın CEO’su Liankuan Xu başkanlık ederken, Siirt heyeti adına da Milletvekilimiz Osman Ören başkanlık etti.
 
Karşılıklı iyi niyetlerin belirtildiği toplantıda her iki taraf ta birbirlerini çok önemsediklerini ve bu yatırım projesinin gerek Çin gerekse de Siirt ve Türkiye açısından önemli olduğunu dile getirdiler.
 
Siirt Milletvekili Osman Ören başkanlığında Çin’e giden heyet arasında Girişimcilerimizden Ercan Acar, TÜKİE firmasının ortaklarından Murat Bilgin, Samet Sağlamer ve Siirtliler.Net sahibi Eyüp Güzel bulunuyor.
 
 
 
zondafabrika1.jpg
 
zondafabrika2.jpg
 
zondafabrika3.jpg
 
zondafabrika4.jpg
 
zondafabrika5.jpg
 
zondafabrika6.jpg
 
zondafabrika7.jpg
 
 
 
Bu haber toplam 5733 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!