1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Helvacılar Çarşısı turizme kazandırılıyor
Siirt Helvacılar Çarşısı turizme kazandırılıyor

Siirt Helvacılar Çarşısı turizme kazandırılıyor

İlimiz Siirt’in tarihi çarşılarından olan Helvacılar Çarşısı, Cumhuriyet Caddesi ve Aydınlar caddesiyle bağlantılı olarak rehabilite ediliyor. İmzalar atıldı.

A+A-

DİKA ile Siirt Belediyesi’nin “Siirt Eski Çarşıları İyileştirme ve Rehabilitasyon Projesi” kapsamında Cumhuriyet Caddesi ve Aydınlar Caddesi ile bağlantılı olarak Helvacılar Çarşısı’nda bulunan dükkânların cephe ve sokak iyileştirmeleri ve rehabilitasyonu için imza töreni gerçekleştirildi. 

Siirt Belediyesi’nde düzenlenen projenin imza törenine Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın’ın yanısıra Siirt AK Parti Milletvekili Adayı Osman Ören, Siirt milletvekili Yasin Aktay katıldılar.

Günümüzde epeyce yıpranan ve bakımsızlıktan dolayı günden güne cazibesini kaybeden tarihi çarşı, rehabilitasyon projesiyle yeniden inşa edilecek ve turizme açılacak. Projeyle birlikte yaklaşık 1400 m2 yol, 40 m2 park alanı ve 143 dükkan üzerinde rehabilitasyon yapılacak.

TAŞKIN: "ŞEHRİMİZE CİDDİ BİR DEĞER KATACAK"

Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın projeyle ilgili şu ifadelere yer verdi: “ Şehrimize ciddi bir değer katacağını, buranın bir başlangıç olacağını ümit ediyorum. Sancılı geçti bu proje. Proje birkaç kez bayıldı, ölmedi diyelim ama tekrardan dirilttik. Çok defa ziyaretler yaptık ve nihayetinde projeyi kabul ettirdik."

Program daha sonra Belediye binası önünde çekilen toplu hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

hatira.jpg

Bu haber toplam 8319 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum