1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt HDP okul saldırılarını kabul etmediğini açıkladı
Siirt HDP okul saldırılarını kabul etmediğini açıkladı

Siirt HDP okul saldırılarını kabul etmediğini açıkladı

HDP Siirt İl Başkanı Yılmaz Çınar, okullara yönelik saldırılar ile sokak eylemlerini tasvip etmediklerini açıkladı.

A+A-
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt İl Başkanı Yılmaz Çınar, sürece zarar verecek her türlü sokak eylemlerini ve özellikle de son zamanlarda yaşanan okullara yönelik saldırıları kabul etmediklerini açıkladı.
 
Diyarbakır’da açılan Kürtçe bir okulun kapatılması nedeniyle bile olsa okulların molotoflarla yakılmasını doğru bulmadıklarını belirten HDP Siirt İl Başkanı Yılmaz Çınar, Siirt'te yerel bir gazeteye değerlendirmelerde bulunarak; “Kürt halkı olarak güçlü bir Türkiye’yi arzuluyoruz. Öcalan’ın öncülüğünde başlatılan bir süreç var ve HDP olarak biz bu sürecin bir parçasıyız. Partimiz, Türk, Kürt, Arap, Ezidi, Süryani, Çerkez, Ermeni ve daha birçok etnik kimlikteki halkları barındıracak ve sorunlarına demokratik siyasette çözüm bulacak bir harekettir.” Dedi.
 
Çınar sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “Türkiye artık normalleşme sürecine girdi. Başta ilimiz Siirt olmak üzere bölgede okullara yönelik molotof saldırıları kabul etmiyor doğru bulmuyoruz. 2 yıldır silahlar patlamıyor ve rahat bir nefes almaya başladık. Barış sürecinin tarihsel bir değeri var. Diyarbakır’da Kürtçe okulun kapatılması sonucu yaşanan bir reaksiyon var. Devlet burada Kürtçe okulları kapatmak yerine ‘gelin birlikte daha güzel ne yapabiliriz’ diyebilirdi. Sokak gösterileri tamamen kontrolsuz ve kabul edilemez.”
 
Bu haber toplam 2865 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!