1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. OSMAN ÖREN

  4. Siirt Havalimanına yeni terminal binası da dahil edildi
Siirt Havalimanına yeni terminal binası da dahil edildi

Siirt Havalimanına yeni terminal binası da dahil edildi

Aylardır uçuşların gerçekleşebilmesi için pist uzatılması ve uçuş güvenliğini sağlayan (ILS) Aletli İniş Sistemi’nin yerleştirilmesi çalışmaları Siirt Milletvekili Osman Ören tarafından denetlendi.

A+A-

Kapatılmış olan Siirt Havalimanı, Siirt Milletvekili Osman Ören’in vekillik yaptığı ve ilk dönemi olan 2011-2015 yılları arasında tekrardan tarifeli uçuşlara açılmıştı. 2015 sonrasında kapatılan Siirt Havalimanının tekrardan açılması için sene başında çalışmalara başlandı fakat tamamlanamadı.

Siirt Milletvekili Osman Ören, havalimanı meselesinin artık Siirt’in gündeminden çıkarmak için çalışmaları yerinde inceledi ve Devlet Hava Meydanları Müdürlüğü ile görüşme sağladı. Pistin uzatılması, çevre güvenliğinin sağlanması, pilotların güvenli iniş kalkış yapabilmesini sağlayan ILS adlı iniş sisteminin yerleştirilmesi gibi çalışmaların hızlandırılması ve bir an önce bitirilmesiyle ilgili bilgileri aktardı.

YENİ TERMİNAL BİNASI DA PROJEYE EKLENDİ

Yaptığı görüşmeler sonucu açıklamalarda bulunan AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, şu ifadelere yer verdi: “Havalimanı meselesi artık Siirtimizin gündeminden çıkmalıdır. Çalışmalar bir süre önce başlamış fakat bugüne kadar tamamlanamamış. Bu konuyla ilgili inceleme ve görüşmelerimizi sağladık. Ayrıca mevcut terminal binamız çok yetersiz durumda. Yeni terminal binası konusunu da yaptığımız görüşmelerde gündeme getirdik ve inşallah bu konuda olumlu sonuç aldık. Yeni terminal binası projelendirilecek ve ihaleye çıkarılıp havalimanımıza kazandırılacak. Eğer bir aksilik olmazsa havalimanımızın tarifeli uçuşlara hazır hale gelmesi Ağustos ayını bulacak. Çalışmaların daha fazla uzatılmadan sonlandırılması için sürecin hızlandırılmasını sağlıyoruz.” 

Bu haber toplam 7827 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
12 Yorum