1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Havaalanı gerçekten açılacak mı?
Siirt Havaalanı gerçekten açılacak mı?

Siirt Havaalanı gerçekten açılacak mı?

Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Yılmaz Helvacıoğlu Ocak ayının ilk yarısında yaptıkları basın açıklamasında Siirt Havaalanı’nın Mart ayında açılarak tarifeli uçak seferlerinin haftada 3 gün yapılacağını bildirmişlerdi.

A+A-

Siirtliler.Net olarak konuyu daha da detaylandırmak, uçak yolculuğunu tercih edecek vatandaşların nasıl bir hizmet alacaklarını, ne tür bir uçakla uçacaklarını öğrenmek için Siirt Havaalanı yetkilileriyle yapmış olduğumuz görüşmede ise tuhaf bir durumla karşılaştık.

 

Ümit ederiz ki, Siirtliler.Net yanılmış olsun

 

Mart ayında açılacağı bildirilen havaalanıyla ilgili gazeteci olarak soru sormak için aradık fakat havaalanı yetkililerinin sorularıyla karşılaştık. Çünkü havaalanı yetkilileri Mart ayında açılacağı bildirilen havaalanıyla ilgili haberi sokaktaki vatandaşlar gibi internetten okumuşlar. Mart ayında açılacağını bile internetten öğrenen havaalanı yetkililerine ise hangi günlerde, hangi havayolu şirketiyle, kaç kişilik uçaklarla, nerelere seferler düzenleneceğini soramadık.

 

Oysa ilgili havayolu şirketi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne Siirt’e şu kadar ay süreyle tarifeli sefer düzenlemek için müracaat eder. Alınan “onay” yazısından sonra aynı havayolu şirketi, Siirt Havaalanı Müdürlüğü’ne resmi yazıyla bilgi verir. Mart ayında açılacağı söylenen havaalanıyla ilgili bunların hiçbirisinin olmaması ve havaalanı yetkililerinin hiçbir şeyden haberdar olmamaları “havaalanı gerçekten açılacak mı?” sorusunu akla getirmiştir.

 

Bu haber toplam 6252 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!