1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Halk Oyuncuları Dernekleşiyor
Siirt Halk Oyuncuları Dernekleşiyor

Siirt Halk Oyuncuları Dernekleşiyor

İlimiz Siirt’in önemli bir kültürel ögesi olan yerel halk oyunları gönüllüleri kısa adı SİHODER olan Siirt Gençliği Kültür Turizm Çevre ve Halkoyunları Gönüllüleri Derneği çatısı altında birleşiyorlar.

A+A-

Kuruluş aşaması tamamlanmak üzere olan derneğin başkanlığını Türkiye Halk Oyunları Federasyonu’nun Siirt il Temsilcisi olan Murat Acır hoca yürütecek. Derneğin geçici yönetim kurulunda Murat Acır’ın yanı sıra Mehmet Zakir Alp, Ramazan Kayıkçı, Ahmet Kılıç, Neşe Çakay, Necla Aydın ve Bülent Avcı bulunuyor.

Geçici yönetimin yanı sıra dernek faaliyetlerinde Harun Çelik, Ozan Erkuş, Cengiz Aslan ve Hüseyin Güneş gibi yöresel oyunlarımızda önemli hizmetleri olan isimler bulunuyor.

ACIR: “HALK OYUNLARIMIZI SEVDİRMEK İSTİYORUZ”

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Acır hoca, dernekle ilgili yaptığı açıklamada, “Başta derneğimizin kuruluş aşamasında bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Sayın Osman Ören ile Ankara’daki hemşehrimiz Avukat Neşet Bilek’e teşekkür ediyorum. Derneğimizin en önemli amacı halk oyunları kültürümüzü yaşatmak, genişletmek ve Türkiye genelindeki yarışmalarda ilimizi en güzel bir şekilde temsil edebilecek gençler yetiştirmektir. Halk oyunlarımızı genç kuşaklara sevdirmek, tanıtmak istiyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Kuruluş aşamasını tamamlamasının ardından derneğin merkezi ve faaliyetleriyle ilgili bilgiler dernek yönetimi tarafından kamuoyuna açıklanacağı bildirildi.

Bu haber toplam 3095 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!