1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Halk Kütüphanesi yenilendi
Siirt Halk Kütüphanesi yenilendi

Siirt Halk Kütüphanesi yenilendi

Kültür yuvası baştanbaşa yenilenerek dizayn edildi.

A+A-

Siirt İl Kütüphanesinde yapılan çalışmalar sonucu modern bir görünüme kavuştu. İlkokuldan Üniversite bitinceye kadar çeşitli okullarda okuyan öğrencilerin faydalandığı İl Kütüphanesi hizmet vermeye kaldığı yerden devam etmeye tekrar başladı.1964 yılından beri İl Halk Kütüphanesi olarak faaliyet gösteren kültür yuvası baştanbaşa yenilenerek dizayn edildi. İl Halk Kütüphanesinin çehresinin değişmesiyle öğrencilerin yoğun rağbet ettiği gözlemlendi.

 

İl Halk Kütüphanesi Müdürü M.Rauf Danış, yarı yıl tatilinden sonra okuyucu sayısını artırmak ve hizmet yelpazesini genişletmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirterek, kütüphaneden istifade eden okuyucu sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

 

Danış; ders çalışmak ve tekrar yapmak için en uygun ortamın İl Halk Kütüphanesi olduğunu vurgulayarak, “Kütüphanemizde toplam kitap sayısı: 39.046 Adet olup bunların 7.700 Adet Ödünç verilebilen kitaplardır. Kütüphaneye üye olanların sayısı 553, e-kütüphane kullanıcı sayısı ise 3.625 kişidir. Kütüphanemiz, sadece yazılı kaynakların muhafaza edildiği bir kuruluş değil, aynı zamanda bilişim imkânlarından da faydalanılabilen bir eğitim kurumudur. Evlerinde internet imkânı olmayan öğrencilerimiz, kütüphanemizdeki internet olanaklarından istifade edebilirler.” şeklinde konuştu.

 

kütüphane

 

Rauf Danış

 

 

Bu haber toplam 3678 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!