1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Güç Birliği, ilk meyvesini verdi
Siirt Güç Birliği, ilk meyvesini verdi

Siirt Güç Birliği, ilk meyvesini verdi

İki yıl önce Kemal Bilim’in öncülüğünde kamuoyuna sunulan Siirt Güç Birliği (SGB) 150 kişilik çok ortaklı konsessüyumun ilk meyvesi olan Süt Fabrikası, Başbakan Erdoğan’ın açılışını yapmasıyla faaliyete başladı.

A+A-

Geçen hafta Başbakan Erdoğan’ın toplu açılışlar için geldiği sırada SGB’nin süt fabrikasının açılışının gerçekleştirilmesinin ardından deneme üretimleri başlandı. Seri üretimin 2011 yılının ilk ayında başlayacağını belirten Kemal Bilim konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

 

Biz bu Birliği kurduğumuz zaman birçok olumsuz söylentilerle karşı karşıya kaldık ama yönetim kurulu ve ortaklarımız olarak bu söylentilere kulak vermeden yolumuza devam ettik. Birçok proje ürettik, ön çalışmalarını yaptık ve ilk olarak bölgenin de şartlarına uygun Süt Fabrikasını kurmaya karar verdik. Toplamda 1.5 milyon TL’ye malolan fabrika ilk etapta 5 bin lt. kapasitede üretim yapacak. İleriki sürede ise 100 bin lt kapasiteye çıkaracağız. 15 ila 30 kişi istihdam edilecek. Fabrikada süt, yoğurt ve tereyağı üretimine başlayacağız. Bu tesise ek olarak ikinci projemiz olan 300 büyük başhayvandan oluşacak çiftliğimizin de çalışmalarına başladık. Bu Proje Güç birliğinin ilk projesi olup devamının da geleceğinin habercisidir. Ayrıca otel ve tuğla fabrikası projelerimiz de gündemimizde. Yönetim Kurulu olarak bunların üzerinde çalışıyoruz. Ben buradan öncelikle yönetim kurulu ve üyelerimize fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum ve açılımıza katılan Sayın Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN’a, Tarım Bakanımız sayın Mehdi EKER’e ve sayın Valimiz Musa ÇOLAK ‘a minnettarlığımı ifade ederek teşekürlerimi sunuyorum.”

Bu haber toplam 4625 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!