1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt Gönüllüleri Platformu hakkında yorumlar
Siirt Gönüllüleri Platformu hakkında yorumlar

Siirt Gönüllüleri Platformu hakkında yorumlar

İlk toplantısı Yalova’da düzenlenen Siirt Gönüllüleri Platformu ile ilgili yapılan yorumlar böyle bir oluşumun ihtiyacına ışık tuttu.

A+A-
7-8-9 Kasım tarihlerinde Yalova’da 3 günlük kampa giren Siirt Gönüllüleri Platformu’nun İstişare Meclisi’ne katılanlar kurulması planlanan oluşumla ilgili değerlendirmelerde bulundular. İstişare toplantısına Siirt’ten katılanlar, oluşumla ilgili temennilerini, olası kaygılarını ve eleştirilerini de dile getirdiler.
 
İşte o görüşler:
 
aydinsayin.jpgAydın Sayın (Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü)
 
Ortak akıl harekete geçmeli. Siirt’te yada Siirt dışında bu gereklidir. Böyle bir platformun kamu kurumlarına da olumlu yönte etki edeceğini düşünüyorum.
 

Ekrem Epçaçan (Siirt Üni.Şube Müdürü)

ekremepcacan.jpgBu oluşuma Siirt Gönüllüleri Platformu ismi bence isabetli oldu. Bu platformun etkili bir işleyişe sahip olması için kendi içinde komisyonlar yada birimler kurulsun. Problemlerin çözümü için siyasi partilerle ister istemez muhatap olunacaktır. İlimize ve hemşehrilerimize faydası olacağına inanıyorum bu oluşumun.

 
Serkan Aslan (Sağlık İl Müdürü)
 
serkanaslan.jpg
Bu platform realist olmalı, fantastik olmamalı. Etkili olmalıdır aksi halde kendi kendimizi kandırmış oluruz. Siirt küçük bir şehir olabilir. Büyük bir şehir olması çok önemli değil. Aslolan küçükte olsa yaşanabilir bir şehir olmasıdır.
 
Abdulcelil İlbaş (SGK İl Müdür Yardımcısı)
 
celililbas.jpg3 gün boyunca bu oluşum için beyin cimnastiği yaptık. İnsan tek başına bir hiçtir. O yüzden birliktelikler şart. Siirt dışındaki hemşehrilerimizin buraya olan aidiyet duygusunu da arttıracaktır bu oluşum. Birlikten güç doğduğunu unutmayalım.
 
Fadıl Aygan (Siirt Üni.İlahiyat Fak.Dekan Yard)
 
fadilaygan.jpgBirçok kez toplum içerisinde ayrışmaların yaşandığı meselesi gündeme geliyor ki bu büyük bir sorundur. Bu yüzden sivil topluma, sivil insiyatife ihtiyaç var. Kurulması planlanan Siirt Gönüllüleri Platformu her ne kadar yerel bir oluşum olsa da yerel kodların dışına da çıkması gerektiğini düşünüyorum.
 
Hakan Avcı (Esnaf)
 
hakanavci.jpgİlk toplantı olmasına rağmen güzel ve başarılıydı ama katılımın daha geniş tutulması gerekiyor. Esnafın katılımına daha da ağırlık verilmelidir. Böyle bir sivil insiyatif oluşursa toplumun tüm kesimleriyle diyalog kurabileceğine inanıyorum.
 
Yunus Aslan (Siirt Üni.Personeli)
yunusaslan.jpg
Siirt’in insanı isteklerini dile getiriyor fakat kısıtlı olarak karşılanıyor. Siirt bir Tillo’dan yada Kurtalan’dan yada Veysel Karani’den ibaret olarak görülmemeli. Bir bütün olarak ele alınmalıdır. 
 
Yener Tanık (Kızılay Şb.Bşk)
yenertanik-001.jpg
 
Güçlü bir lobimiz yok. Karadenizliler bu konuda hep örnek veriliyor. Çünkü güçlü bir lobileri var ve bunu her alanda görüyoruz.
 
Bu haber toplam 4118 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!