1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt Gönüllüleri Platformu açıklaması
Siirt Gönüllüleri Platformu açıklaması

Siirt Gönüllüleri Platformu açıklaması

Siirt Gönüllüleri Platformu'nu merakla ve endişeyle bekleyenlerin dikkatine...

A+A-
SİİRT GÖNÜLLÜLERİ DAYANIŞMA PLATFORMUNU MERAKLA VE ENDİŞE İLE BEKLEYENLERİN DİKKATİNE!
 
Siirt gönüllüleri Platformu, Siirt ve Siirtlilerin gönül platformudur...
 
Bu platforma maddi manevi destek vermek isteyenlere kapı her şekilde açıktır...
 
Bu platformun toplantı organizasyonlarına ev sahipliği yapmak, misafir ağırlamak, yemek yedirmek, çay içirmek tamamen gönül işidir, kimseye herhangi bir şey vaad etmeden, bu tarz jestlere ve yardım isteklerine Platformun kapısı her zaman açıktır...
 
Platforma yardım yapanların, bu tarz bazı jestlerle katkı yapanların bu yardımlarla ve jestlerle ulaşmak istedikleri hedeflerin, çıkarların niyetini sorgulamak bu platformun işi değildir.
 
Bu platformu kullanarak siyasal ikbal hesapları yapmak isteyenlerin de niyetlerini yargılamıyoruz, onlara da kapımız açıktır...
 
Platformumuz, hiç kimseye, platforma katılırken ya da desteklerken bu yardım ve desteklerle sınıf atlıyacağının; siyasette, bürokraside bir yerlere geleceğinin garantisini bırakın umudunu da vermemektedir. Buna rağmen bu konuda umut besleyenlerin de umudunu kırmamak gerektiğinde destek vermek de süreç içinde düşünülebilir.
 
Bu yüzden Platforma katılmakta derdi sadece bu gibi şeyler olanların, yanlış kapıya geldiklerini hatırlatmak ve yanlışta olduklarını söylemekle işe başlıyoruz...
 
Platformumuzun gelişimi ve geleceği noktalar, amaçlamasak da platformun gönüllülerinin bir kısmına belli statüler, saygınlıklar kazandıracak olabilir...ama aynı şekilde bu işin zarar hanesi de her zaman ihtimal dahilindedir. Platformumuz, bu Platforma gönül verecek olanların çıkarları ne olursa olsun kar zarar hesabını doğru yapmalarını tavsiye etmekte hiç kimseye gül bahçesi vaat etmemektedir.
 
Platformumuz, aynı şekilde, Platform daha kurulmadan, kuruluş hazırlıklarındayken bile kendisine karşı gardını alan tüm çevrelerin, kişi ve kurumların endişelerinin farkındadır.
Bunlar, yıllardır alıştıkları statükocu düzenden nemalanan ve bu nemalarının kesintiye uğramasından korkanlardır...
 
Bu korkularını daha platformun kendisi ortada yokken telaşla sağa sola saldırarak ve birilerini taşeron tetikçi ağızlar olarak kullanarak belli etmektedirler.
 
Platformumuz, tüm bu korkaklarla süreç içerisinde gereken tüm kanallar ve zeminlerde yüzleşecektir.
 
Sahte hesaplarla, platformun iletişim kanallarına üye olup platform hakkında algı operasyonu yapanların tüm maskeleri teker teker düşürülecek Platformun oluşturulacak hukuk birimi tarafından hukuki süreçlerle takibe alınacaktır...
 
Yine de Platformun doğuşundan ve gelişiminden korkan, endişelenen tüm çevrelere rahatlasınlar diye söylüyoruz: Endişelenecek bir durum söz konusu değildir çünkü platformumuz ne kimsenin rakibidir ne de kimseye düşmandır...her kesimle kişi ve kurumla mesafesi eşit derecededir...her kesimle iş ve gönül birliğine açıktır.
 
Bu durum Platformun önceliklerinin olmadığı anlamına da gelmemektedir Bu önceliklerin ne olduğu zaten daha önce Platform toplantılarının yapıldığı Yalova gündeminde kamuoyuna paylaşılmıştı.
 
Platformun vizyonu Siirt yerel sınırları ile sınırlı değildir. Türkiye'nin dört bir tarafında bulunan hatta yurt dışındaki Siirtliler ve Siirt gönüllülerini de içine alan bir projeye sahip bir platformdur. Platformumuz, "Siirt, Siirt'ten ibaret değildir" ilkesi ve parolasıyla yola çıkmaktadır.
 
Bu ilke ve parola, hem yerel siyasete hem de ulusal siyaset odaklarına da bir uyarı bir hatırlatma içeriğine sahiptir. Bu çevreler tarafından, Siirt ve Siirtlilerle ilgili alınacak her türlü siyasi, idari, ekonomik,kültürel, hukuki, sosyal tüm karar ve uygulamalarda bunun dikkate alınmasını sağlamak Platformun iş hedefleri arasında en başta olacaktır.
 
Siirt'in tüm yerel dinamikleri ile işbirliği gönül birliği yapmak da platformun yol haritasının en önemli noktalarındandır. Bu amaçla buna hazır olan herkesle iş ve gönül birliği yapılacaktır. Bu yüzden, hiç kimse ben dışarıda bırakıldım, unutuldum alınganlığı ile davranarak Platforma karşı ön yargı duvarları örmemelidir.
 
Bu platform, uzun vadede bölgedeki tüm şehirlere bir model organizasyon olma, bir çatı organizasyon oluşturma hedefindedir. Şimdiden bu platformun kuruluş ve organizasyon mantalitesi ve vizyon çağrısı diğer şehirlerde de benzer girişimleri başlatma heyecanı oluşturmuştur.
 
Platformumuzda yer alan Siirt gönüllülerinin hayata bakışı, çıkarları, hesapları birbirlerinden farklıdır; etnik kimlikleri kültürel çeşitlilikleri birbirlerinden farklıdır...Bu platform, tüm bu çeşitlilikleri bir imkan, bir fırsat ve bir zenginlik toplamında ise bir bereket olarak düşünmektedir...
 
Bu platform, bu bereketi Siirt ortak çıkarında bir araya getirmeyi hedeflemekte, Siirt için gelecek vizyonunu her alana taşımak ve uygulamak hedefinde ve kararlılığındadır.
 
Bu kararlılığı geleneksel dedikodu çarkları; fitne fücur haller ve tavırlar; meczup kişilerin sözleri ve karalamaları bozamayacaktır.
 
Ne demiştik: Siirt için Siirt Gönüllüleri Siirt'te toplansın: Tarih:26-28 Aralık
 
Sevgili Siirt Gönüllüleri,
 
kim olursanız olun, yedeğinizde ne varsa alıp gelin ama toplantı salonlarında gönlünüzde sadece Siirt ve Siirtliler olsun...bu gönlü taşıyacak kadar yürekli olan her kim varsa orada görüşmek üzere
vesselam...
 
Siirt Gönüllüleri Dayanışma Platformu Adına
 
Aydın Aktay
 
Bu haber toplam 3275 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!