1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Gençlik Derneğinin İstanbul ziyareti
Siirt Gençlik Derneğinin İstanbul ziyareti

Siirt Gençlik Derneğinin İstanbul ziyareti

Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği, sosyal etkinlik kapsamında İstanbul’a gelerek tarihi mekân ziyaretlerinin yanı sıra Siirtli hemşehrileriyle de bir araya geldiler.

A+A-

Genç Bilişimciler, İstanbul’un çeşitli önemli yerlerini ziyaret ederek bolbol fotoğraf çalışmaları yaparak tarihi mekânları inceleme imkânı buldular. Grup, Yenibosna’daki Zaman gazetesi tesislerini de ziyaret güzergahlarına aldılar.

 

Yönetim Kurulunda, Siirtliler.Net’in değerli yazarlarından Uzm.Dr.Aylin TÜRKAY ile Bekir Berkay TÜRKAY’ın da bulunduğu Siirt Gençlik ve Bilişim Derneği üyeleri İstanbul’daki ziyaretlerine daha çok Siirtlilere ayırdılar.

 

TİLLOLULAR DERNEĞİ’NDE BULUŞTULAR

 

Fatih’teki Tillolular Derneği’ni ziyaret eden Genç Bilişimciler, burada birçok Siirtliyi de bir araya getirdiler. Tillolular Derneğinde yapılan buluşmada Haberci programından Coşkun ARAL, Siirt Genç işadamları Derneği Başkanı Abdulkadir DEMİRHAN, İstanbul Gençlik ve Spor Müdürlüğünden Adnan KUZU, İstanbul Kültür Müdürlüğünden Vadullah TAŞ bulunuyordu.

 

 

SİİRTLİLER.NET MERKEZ OFİSİ ZİYARET EDİLDİ

 

Genç Bilişimciler, ziyaretlerine Beyoğlu’ndaki Tophane semtini de kattılar. Siirtlilerin yoğun olarak yaşadığı Tophane’ye gelen dernek üyeleri burada Siirtliler.Net sitesinin merkez ofisi ile Siirt Halenzeliler Derneğini de ziyaret ettiler.

 

 

Geziyle ilgili dernek üyelerinin aktif olarak kullandığı Siirtliler-Board.Net adlı internet sitesinde fotoğraflara yer verilmiştir. Dernek Başkanı aynı zamanda Siirtliler-board.net sitesi yöneticisi Muhammed KURT geziyle ilgili şu açıklamalarda bulundu : “Oldukça faydalı bir haftaydı. İnternet üzerinden tanıştığımız çok sayıda Siirtli dostlarımızla bir araya geldik. Ayrıca çamuru, tozu, hava kirliliği olmayan, tarih ve kültür kokan Türkiye’nin en büyük illerinde birine gitmek ve oradaki belediyeciliğin, kültürün, sanatın yaşamın farkına varmak oldukça faydalıydı bizler için. Uğrayamadığımız ya da uğrayıp ta kimseyi bulamadığımız diğer ilçe derneklerimiz de oldu. Hepsini ziyaret edip her biriyle ayrı ayrı hasbihal etmeyi çok istedik.  Ancak bazı derneklerimiz ya kapalıydı ya da gittiğimizde kimse yoktu. İnşallah bu organizemizin ikincisinde diğer uğrayamadığımız dernekleri de ziyaret etmeyi çok istiyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3865 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!