1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Fıstığı Projesinin ön çalışmaları başladı
Siirt Fıstığı Projesinin ön çalışmaları başladı

Siirt Fıstığı Projesinin ön çalışmaları başladı

IPA Programı kapsamında kabul edilen Fıstık Üretiminin Altyapısının İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Projesinin ön çalışmaları başladı.

A+A-

Siirt Valiliğinin öncülüğünde Siirt Fıstık Üreticileri Birliğince uygulanacak “Fıstık Üretiminin Altyapısının İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Projesi” ile ilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı IPA Bölgesel Edebilirlik Programı Koordinasyon ve Uygulama Merkezi’nden uzman bir heyet, Siirt’te çeşitli temaslarda bulundu. Heyet ilk önce Siirt Valisi Musa Çolak’ı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü. Fıstık Projesinin Siirt için çok önemli olduğunu kaydeden Vali Musa Çolak, projenin hayata geçirilmesi için her türlü desteği sağladığını söyledi.

 

Daha sonra DİKA Siirt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mehmet Emin Paça’yı ziyaret eden uzman heyet, burada DİKA uzmanları ile proje süreciyle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Kurumsal kapasitenin oluşturulmasına büyük önem verdiklerini kaydeden uzman heyet, proje sürecinin aksamadan yürümesi için yapılması ve dikkat edilmesi gereken hususları paylaştı.

Bu haber toplam 2065 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!