1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Final Okulları Veli semineri düzenledi
Siirt Final Okulları Veli semineri düzenledi

Siirt Final Okulları Veli semineri düzenledi

Siirt Final Okulları için gelenek haline gelen veli seminerleri devam ediyor.

A+A-

SİİRT FİNAL OKULLARI DESTEĞİYLE KUNTER KURT’U AĞIRLADI

Davranış Bilimleri Uzmanı, Psikolog, Yazar Kunter Kurt, Siirt Final Okulları velileri için sınav başarısında anne ve baba tutumu, çözüm odaklı aile içi iletişim semineri verdi. Seminere Siirt Final Okulları Kurucusu Doç. Dr. Cahit EPÇAÇAN, Siirt Final Okulları öğretmenleri, çok sayıda Finalli veli katıldı. Davetlilerin seminer boyunca not almaları dikkatlerden kaçmadı. Kunter KURT, öğrencilerin sınav başarısını desteklemek için davetlilerle bilimsel yöntemleri paylaştı.

“Beyin sabah öğrenir, akşam ise yorumlar.”

Söyleşide öğrencilere sınavda duygu ve davranışlarının kontrol etmek için pratik metotlar öneren ve sahnede çeşitli uygulamalar yaptıran Kunter Kurt: “Ders çalışırken erken uyuyup erken uyanmaya özen gösterin. Çünkü sabahın bir saati, akşamın dört saatine bedeldir. Beyin sabah öğrenir, akşam ise yorumlar. Ders çalışırken vücudunuzu öne doğru eğmeyin, sadece başınız hareket etsin. Eğer öne doğru eğilirseniz dikkat ve konsantrasyon dağılır. Ayrıca sağ eli doksan saniye sıkmak öğrenmeyi, sol eli doksan saniye sıkmak ise hatırlamayı kolaylaştırır.” dedi.

“Beynin ön lobunun çalışması gereklidir.”

Beynin ön lobunun çalıştırılmasını tavsiye eden davranış bilimleri uzmanı: “İşin içinden çıkamadığımızda elimizi alnımıza götürüp kaşırız, işte bu o ön lobu çalıştırma hareketidir. Ellerinizi kilitlediğinizde sağ başparmak mı üstte, sol başparmak mı? Sağ başparmağı üstte olanlar biraz daha duygusaldırlar. Sol başparmağı üstte olanlar ise daha detaycıdır, tepeden tırnağa her ayrıntıya dikkat ederler. Çocuklarımızın bu hareketlerine dikkat ederek çalışmalarını destekleyebiliriz. Bunun gibi teknikler bilmeleri ve uygulamaları onları sınav anında rahatlatacaktır.” dedi.

“Organ Diliyle Konuşmayın”

“Beni kanser edeceksin, kalbimi kırdın, sana gençliğimi verdim, bu durum tüylerimi ürpertiyor gibi benzeri laflar organları biyolojik anlamda yorar.” diyen Psikolog Kurt, “Sizden olmayan bir şeyi bilinçaltınız fark ettiği anda direnciniz düşer. Doğru olmayan bilgileri organlarınız reddeder. Organ dilini kullanmaya başladığınız anda beyin o cümleyle ilgili organlarınıza kötü mesajlar gönderir. Bu dili terk eden insanlar sağlıklarına kavuşurlar.” dedi.

Bu haber toplam 1235 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!