1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Emniyetinin basın mensuplarıyla iftar buluşması
Siirt Emniyetinin basın mensuplarıyla iftar buluşması

Siirt Emniyetinin basın mensuplarıyla iftar buluşması

Siirt Emniyet Müdürlüğü, Siirt basınıyla Polisevi’nde düzenlediği iftar yemeğinde buluştu.

A+A-

İlimiz Siirt’e yeni atanan İl Emniyet Müdürü Recep Güven, Siirt internet medyası, yerel gazeteciler ve ulusal ajans temsilcilerinden oluşan basın mensuplarıyla tanışma amacıyla Siirt Polisevi bahçesinde verdiği iftar yemeğinde buluştu.

Oldukça samimi ortamda geçen iftar sofrasında kendi aralarında gruplaşan Siirt basınının kendi aralarındaki soğuklukları sofrada da kendini hissettirdi.


İftar yemeğine ev sahipliği yapan ve mütevazılıği gözlerden kaçmayan yeni İl Emniyet Müdürü Recep Güven, yemek sonrasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Bu iftar yemeği bizimle beraber 24 saat esasına göre çalışan basın mensuplarıyla bir arada bulunarak tanışmamıza vesile olmak için düzenlendi. Böylece hem tanışmış hem de dertleşmiş oluruz. Sizler hem bizim emeğimizin sunucuları hem de vatandaşın dilisiniz. Vatandaşın şikayet ve dertlerini aktaran, onları yönlendirenlersiniz. Yazılarınızla, özellikle de Cumhur beyin bizimle ilgili yazdığı çok kıymetli 10 maddesini kulağımıza küpe olarak aldık. Cevaben de kendilerine bizzat sunacağız. Sizler bizi doğruya yönlendiren insanlarsınız. Bundan sonra da Siirt’in daha iyi günler yaşaması için hep beraber çalışacağız.”

Güven’in konuşmasının ardından söz isteyen ve Siirt basınının duayenlerinden olan Mücadele Gazetesi sahibi Cumhur Kılıççıoğlu yaptığı konuşmada:

“Polis ve gazeteci birbirinden ayrılmaz bir bütündür. Gazeteciler muhabirdir, muhbir değildir. Polis güzellikleri ortaya çıkarır, gazeteci de haberleriyle güzellikleri topluma yansıtır. İnşallah Siirt’imiz bundan sonra daha güzel günlere kavuşacaktır. Zaten geldiğiniz günden beri bu kanaatte olduğumuzu dile getiriyoruz. Ben Siirt’te 7 polis varken yaşamış bir insanım. Şimdi bine yakın polis var ama o eski güzellik ve dostluğun biraz zedelendiğini görüyorum. Dileriz ki bu karşılıklı iyi görüşler polis ve gazeteci dostluğunu pekiştirsin.”

Bu haber toplam 2524 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!