1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Emniyeti’nden “Sokaktaki İnciler” projesi
Siirt Emniyeti’nden “Sokaktaki İnciler” projesi

Siirt Emniyeti’nden “Sokaktaki İnciler” projesi

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından SODES kapsamında yürütülen “Sokaktaki İnciler” projesi 2009 yılı Kasım ayı içerisinde onaylanarak faaliyete geçti.

A+A-

Projenin amacı, ailesinden maddi manevi destek göremeyerek, sokakta çalışan ve eğitimini bırakma noktasına gelen başarılı 30 çocuğun (sokaktaki 30 inci) eğitimlerinin devamının sağlanması için maddi manevi her türlü desteği sağlayarak, bu çocukların ilerde devletini milleteni seven, topluma faydalı, çevresindekilere örnek olacak birer birey olmalarını sağlamaktır.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Siirt Emniyet’i tarafından yapılan yazılı açıklamada amaca ulaşabilmek için proje kapsamında,  öğrencilerle birlikte aşağıdaki etkinliklere yer verildiği belirtildi:

 

1. Proje kapsamında tespit ettiğimiz öğrencilere eğitim salonumuzda haftanın dört günü etüt yaptırılmaktadır.

 

2. Cuma günleri öğrencilerle beraber halı saha maçı yapılmaktadır. Maç sonrası öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunulmaktadır.

 

3. Hafta sonu öğrencilerle beraber çeşitli etkinlik yapılmakta öğrenciler iki defa sinemaya götürülmüş, iki defa piknik yaptırılmış, hafta sonu öğrencilerle beraber yemek yenilmiştir.

 

4. Yürütmekte olduğumuz proje kapsamındaki öğrencilerle beraber sosyal faaliyetler çerçevesinde öğrencilerin doğum günleri takip edilerek bu güne kadar 10 öğrencinin doğum günü kutlanılmış onlara çeşitli hediyeler alınmıştır.

 

5. Maddi durumu iyi olmayan proje dâhilindeki öğrencilerin ailelerine ziyaretler yapılarak maddi anlamda destek olmak maksadı ile kendilerine gıda paketi verilmiştir.

 

6. Sodes kapsamında yürütmekte olduğumuz Sokaktaki İnciler projesi kapsamındaki 30 öğrencinin her birine ayakkabı, kot pantolon, tişört ve şapka alınmıştır.

Bu haber toplam 2532 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!