1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Emniyeti, Yeşeren Umutlar’la iftarda buluştu
Siirt Emniyeti, Yeşeren Umutlar’la iftarda buluştu

Siirt Emniyeti, Yeşeren Umutlar’la iftarda buluştu

Siirt Emniyet Müdürlüğü tarafından 2008-2009 yılında hazırlanan “Yeşeren Umutlar 56” Projesi kapsamında öğrenim gören öğrencilere Polis evinde iftar yemeği verildi.

A+A-

Polis Evinde düzenlenen iftar yemeğinde konuşan İl emniyet Müdürü Recep Güven, Yeşeren Umutlar 56 Projesi kapsamında okuyan öğrencilerin geleceğin umutları olduğunu belirterek “Öğrencilerimizin eğitimlerine destek olunması, sosyal gelişimlerinin sağlanması ve kendilerine ailelerine ve milletimize faydalı birer insan olmaları amacıyla Emniyet Müdürlüğümüzce 2008-2009 eğitim öğretim döneminde planlanarak hayata geçirilen Yeşeren Umutlar 56 Projesi kapsamında ilköğretim 6.sınıf seviyesinden 7 öğrenci, 7. sınıf seviyesinden 29 öğrenci ve 8. sınıf seviyesinden 44 öğrenci olmak üzere toplam 80 öğrenci, personelimizce belirlenmiş ve bu öğrencilerimiz seviye belirleme sınavına hazırlık amacıyla özel dershaneye gönderilmiştir.

6 Haziran 2009 tarihinde yapılan Seviye Belirleme Sınavına 8. sınıf seviyesinde 44 öğrencimiz katılmış ve bu öğrencilerimizden; 3 öğrencimiz Fen Lisesi, 21 öğrencimiz Anadolu Lisesi (2 Anadolu Öğretmen Lisesi), 3 öğrencimiz Sağlık Meslek Lisesi, 3 öğrencimiz Meslek Lisesi (Bilişim Teknolojileri), 1 öğrencimiz ise Siirt Spor Lisesi olmak üzere Toplam; 31 öğrencimiz yerleşmeye hak kazanarak kayıtlarını yaptırmışlardır.

Proje kapsamında dershaneye gönderilen öğrencilerimizde seviye belirleme sınavı sonrasında % 75 oranında başarı görülmüştür.

Proje kapsamında dershaneye gönderilen öğrencilerimiz Uzaklar Yakın Olsun gezisi ile Ankara, İstanbul, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Konya illerini kapsayan gezi düzenlenerek sınav öncesi moral ve motivasyonları kuvvetlendirilmiştir” dedi.

Haber: Zekeriya GÜNEŞ

Fotoğraf: Muhammed KURT

Bu haber toplam 2111 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!