1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Emniyeti “Sokaktaki İnciler” dedi
Siirt Emniyeti “Sokaktaki İnciler” dedi

Siirt Emniyeti “Sokaktaki İnciler” dedi

Siirt Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nin “Sokaktaki İnciler” projesi kapsamında yapmış oldukları etkinliklerle ilgili bilgi verildi.

A+A-

BİLGİ NOTU

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği olarak 2009 yılı içerisinde SODES kapsamında hazırladığımız “ Sokaktaki İnciler ” adlı proje kabul edilmiş ve proje 2009-2010 eğitim ve öğretim döneminde uygulamaya konulmuştur. Proje Ailesinden Maddi ve manevi destek göremeyerek sokakta çalışan, eğitimini bırakma noktasına gelen başarılı 30 çocuğun (sokaktaki 30 inci)  eğitimlerinin devamının sağlanması için maddi ve manevi her türlü desteği sağlayarak, bu çocukların ilerde devletini milletini seven topluma faydalı, çevresindekilere örnek olacak birer birey olmalarını sağlamak amacı ile hazırlanmış ve bu durumda olan 30 çocukla görüşülerek proje ilimizde uygulamaya konulmuştur.

 

Proje kapsamında öğrencilere yönelik haftanın dört günü etüt yaptırılmaktadır. Öğrencilere Sinema, tiyatro, Halı saha maçı il içi gezileri yaptırılmış ileride il dışı gezisi de yaptırılacaktır.14.03.2010 tarihinde bu çocuklarla beraber Emniyet Müdürlüğümüz Bölge Trafik Şube müdürlüğüne gidilerek burada piknik yapılmış, öğrencilerle beraber futbol maçı yapılarak güzel bir vakit geçirilmiştir.

 

 

BİLGİ NOTU

 

·         17 Ağustos - 18 Eylül tarihleri arasında tarafımızdan tespit edilen maddi durumu iyi olmayan toplam 100 aileye “Ramazan Paketi” verilmiştir.

·         Maddi imkânı yetersiz olan toplam 88 kişiye “Giyim” yardımı yapılmıştır.

·         Büromuz memurları tarafından belirlenen Toplam 114 mağdur aile evlerinde ziyaret edilmiştir.

·         İmkânı olmayan ve yetim olan 7 öğrenci okula kaydettirilmiştir.

·         Evren Mahallesindeki Cidde Camii boyattırılmış ve diğer tadilat işleri yaptırılmıştır.

·         Ramazan Bayramı münasebetiyle daha önceden belirlenen 12 mağdur aile ziyaret edilmiş ve kendilerine bayram hediyesi verilmiştir.

·         Yine Ramazan Bayramı dolayısıyla toplam 6 mahalle gezilerek vatandaşla ve çocuklarla bayramlaşma yapılarak şeker dağıtılmıştır.

·         İlimizde bulunan tüm okullar ziyaret edilmiş olup; 100’ün üzerinde idareci ve öğretmenle görüşme yapılmıştır.

·         Tarafımızdan tespit edilen mağdur ailelere yardımcı olmak amacı ile toplam 10 Resmi Kurum ve Kuruluş ile görüşülmüştür.

·         Ankara Polis Koleji öğrencileri tarafından büromuza gönderilen defterlerden toplam 170 adet defter Büromuza gelen 50 öğrenciye verilmiştir.

 

 

 

T.C.

SİİRT VALİLİĞİ

Siirt Emniyet Müdürlüğü

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği

 

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği olarak 2009-2010 Eğitim Öğretim Döneminde ilimiz genelinde tarafımızdan tespit edilen 14 okulda öğrenim gören ve maddi imkânsızlıklar nedeni ile okul ihtiyaçlarını karşılayamayan toplam 110 yetim ve fakir öğrenciye Emniyet Müdürlüğümüz personelleri tarafından kendi aralarında topladıkları paralarla alına 110 adet çanta, her birine 5’er adet olmak üzere toplam 525 adet defter, 110 düzine ( toplam 1320 ) kalem, 110 adet silgi ve 110 kalem tıraş verilecektir.

 

Bu haber toplam 2425 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!