1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Emniyeti, basın mensuplarıyla bir araya geldi
Siirt Emniyeti, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Siirt Emniyeti, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Siirt Emniyet Müdürlüğü basın mensuplarıyla yaptığı bilgilendirme toplantısında 2008-2009-2010 yılları içerisinde Siirt’te cana ve mala karşı işlenen suçlarla ilgili bilgi verdi.

A+A-

Asayişten Sorumlu Müdür Yardımcısı İşbilir’in yönettiği toplantıda özellikle içinde bulunduğumuz çağda işlenen suçlara karşı sadece polisiye faaliyetlerle mücadele etmenin yeterli olmayacağı ve halk desteğinin şart olduğuna vurgu yapıldı.

Hepimizin aynı şehirde yaşadığımızın ve herkesin çevresine karşı duyarlı belirtildiği toplantıda, 3 yıllık suçla mücadeleyle ilgili aşağıdaki rakamlar verilmiştir;

HIRSIZLAR MARDİN, DİYARBAKIR VE BATMAN’DAN GELİYORLAR

İlimizde özellikle her yaz mevsiminde artış gösteren hırsızlık olaylarıyla ilgili Müdür Yardımcısı İşbilir, “İlimizin sıcak iklimde bulunmasından dolayı zemin ve birinci katlarda kapılar ve pencereler açık bırakılıyor. Ayrıca kimi vatandaşlar damda yatıyor. Bu da maalesef hırsızların işini kolaylaştırıyor. Gündüz yapılan hırsızlıklar da mevcut. Hırsızlar vatandaşların ya dalgınlığından yararlanıyor ya da anahtarı paspas altına bırakmak gibi basit güvenlik önlemleri alıyor.” dedi.

Asayişten sorumlu Müdür Yardımcısı İlker İşbilir’in yaptığı değerlendirmelerde aşağıdaki bilgilere de yer verildi:

SİİRTLİLER.NET

Yakalayıp cezaevine koyduğumuz hırsızlar Diyarbakır, Mardin, Batman gibi farklı illerden olmalarına rağmen cezaevlerinde bir ekip oluşturup birbirlerine destek veriyorlar. Çoğunun yaş ortalaması 18 yaş altı.

ÖNLEMLER NE OLABİLİR?

Yaklaşan Ramazan ayında vatandaşlar uyarıldı. Özellikle iftar saatinde lambası yanmayan evler hırsızların dikkatini çekmektedir. Evlerde mutlaka biri varmış izlenimi verilmelidir. Zemin ve birinci kat evler mutlaka pencerelerine muhafaza yapmalıdır. Anahtarlar kapının önündeki paspas altı, çiçek saksı içine saklanmamalıdır.

155 POLİS İMDAT KULLANIMI YAYGINLAŞMALIDIR

Yapılan toplantıda vatandaşların 155 Polis İmdat servisini mutlaka kullanmaları gerektiği hususuna da dikkat çekilerek 155 Polis İmdat’ın kullanıldığı kentlerde suçluların suçüstü yakalanma oranlarının yüksek olduğu belirtildi.

Sonraki haberlerimizde ilimizde artış gösteren hırsızlık olaylarıyla ilgili resmi rakamları aktaracağız.

Bu haber toplam 2215 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!