1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz sahneye çıktı
Siirt Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz sahneye çıktı

Siirt Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz sahneye çıktı

Siirt İl Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz, ezber bozdu ve geldiği tiyatro salonunda seyircileri şaşırtarak sahneye çıktı.

A+A-

Siirt Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda sahnelenen “Nafile Dünya” isimli tiyatroda Siirt İl Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz herkesi şaşırttı. Siirt’te görev yapan öğretmen, işçi, memur, esnaf gibi farklı meslek gruplarından kişilerin rol aldığı tiyatro oyunu sırasında beklenmedik bir şey oldu. İl Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz, sahneye çıkarak doğruluk, adalet ve dürüstlükten taviz vermeyen Komiser Ramazan karakterini canlandırdı.

Halkla içi içe olmanın huzur verici olduğunu söyleyen İl Emniyet Müdürü Halit Aziz Yılmaz, oynanan tiyatronun halk tarafından ilgiyle izlenmesinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Emniyet Müdürü Yılmaz, “Değişik bir duygudur. Şimdiye kadar hep devlet işleriyle uğraştık halkımızın emniyeti için uğraştık. Tiyatro için geldiler polisiye oyunumuz var oynar mısınız, müdür rolümüz var dediler, tabi sağ olsunlar onlarda bize uygun gördü o rolü. Tabi oynadık büyük bir heyecanla ilk defa bir olaya vakıf oluyorsunuz. Tiyatro farklı bir şey. Hani diyorlar ya bir memleketin kültür aynasıdır. Hakikaten orada o toplumun içerisinde bulunmak güzel bir şey. O gün halk tiyatroyu çok beğendi. Tiyatro bittikten sonra da bırakmadılar selfilerle. Zaten gönüllerindeydik halkımızın bir katman daha yükseltti. Siirt halkına teşekkür ederim” dedi.

Yönetmenliğini Hüseyin Eren Özcan’ın yaptığı, baş rolünü ise müzik öğretmeni Mehmet Zakir Alp’ın yaptığı oyuna yoğun ilgi vardı. 

Bu haber toplam 272 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!