1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt, (EMİTT) Turizm fuarında ziyaretçilerin uğrak yeri
Siirt, (EMİTT) Turizm fuarında ziyaretçilerin uğrak yeri

Siirt, (EMİTT) Turizm fuarında ziyaretçilerin uğrak yeri

İstanbul TÜYAP’ta düzenlenen Turizm fuarında yer alan Siirt standı, fuar ziyaretçilerinin uğrak yeri.

A+A-

10-13 Şubat 2011 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katılan Siirt’in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra yöresel ürünleri de tanıtılıyor.

Siirt’in tescilli ürünlerinden Siirt Battaniyesi, Siirt Fıstığı, Pervari Balı, Zivzik Narı, Menengiç Kahvesi, Bıttım sabunu ve Siirt kilimlerinin tanıtıldığı stantın ziyaretçileri arasında bugün Siirt Valisi Musa Çolak ta bulundu. Fuara ziyaret eden onbinlerce ziyaretçilerin arasında bulunan Siirtliler, memleketleri Siirt’in standını beğeniyle izlediler.

İSTANBUL’DAKİ SİİRTLİLER FUARA RAĞBET GÖSTERİYOR

İstanbul’dan fuarı gezen Siirtli bir hemşehrilerimizden Tahir Kılıçoğlu fuarla ilgili Siirtliler.Net’e gönderdiği mesajında, “Fuara kalabalık bir katılım var. Siirt standında yöresel ürünlerimiz bolca sergilenmiş ve güzel bir sunum yapılmaktaydı. Kültür Bakanımız Ertuğrul Günay, Siirt standına gelerek ziyaretçilere Siirt fıstığı ikram etti. Fuar iki gün daha sürecek. İstanbul’daki Siirtlilerin fuara katılacaklarını tahmin ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

13 Şubat Pazar gününe kadar açık olacak fuara çeşitli vilayetlerin yanı sıra özellikle İstanbul’daki Siirtlilerden çok sayıda gidenlerin olacağı öğrenildi.

Foto: Tahir Kılıçoğlu

Bu haber toplam 2098 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!