1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt EMİTT Fuarına Hazırlanıyor
Siirt EMİTT Fuarına Hazırlanıyor

Siirt EMİTT Fuarına Hazırlanıyor

Siirt, Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Ve Seyahat Fuarı'na (EMİTT) Hazırlanıyor.

A+A-

Bu yıl 09–12 Şubat 2012 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan fuarda, Siirt'in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Siirt'in yöresel ürünleri de tanıtılacak.

 

Siirt'in tanıtımına ve kültürel çalışmalarına bu yıl ağırlık vereceklerini belirten Vali Musa Çolak, "İstanbul'da düzenlenecek Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Seyahat Fuarında Valilik olarak stant açacağız. Bu yıl ülkemizde 16. kez yapılan ve dünyanın en önemli turizm fuarlarından olan EMITT Fuarına 60 ülkeden 4 bine yakın katılımcı katılıyor. Geçen yıl 48 bin turizm profesyoneli olmak üzere 110 bin insanın ziyaret ettiği EMITT fuarını, bu yıl 150 bin insanın ziyaret etmesi bekleniyor. Bu önemli organizasyonda Siirt'in tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini etkin bir şekilde tanıtacağız." dedi.

 

Turizm profesyonellerinin uluslararası buluşma platformu olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Siirt'in zengin mutfak kültüründen Büryan'ın tanıtılıp ziyaretçilere ikram edileceğini kaydeden Vali Musa Çolak, "EMITT Fuarında farkındalık ve ilgi çekmek amacıyla ilimizin tescilli ürünlerini sergileyip tanıtacağız. Bu bağlamda Siirt Fıstığımızı, Pervari Balımızı, Zivzik Narımızı, tescilli Büryan kebabımızı ve Menengiç Kahvemizi standımızı ziyaret edecek misafirlerimize hem ikram edeceğiz hem de tanıtacağız. Bunun yanı sıra kilimimizi, Bıttım Sabunumuzu ve daha birçok ürünümüzü birebir tanıtacağız. Fuar süresince ilimizin el sanatları sergisi yapılacak, 25.000 adet tanıtım materyali dağıtılacak ve ilimizin tarihi ve turistik yörelerinin tanıtıldığı DVD gösterimleri gerçekleştirilecek. EMİTT 2012 fuarıyla ilimizin tanıtılmasında önemli bir katkı sağlayacağını düşünmekteyiz." diye konuştu.

Bu haber toplam 1772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!