1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Eğitimine Darbe Vuruldu
Siirt Eğitimine Darbe Vuruldu

Siirt Eğitimine Darbe Vuruldu

Geçen yıl Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yapılan ve 700 Siirtli fakir öğrencinin dershanelerden faydalanmasını sağlayan proje maalesef bu yıl kabul edilmedi. Siirtli öğrencinin sınav başarısını 58. sıradan 15. sıraya yükselten en

A+A-

Siirt Eğitimine Darbe Vuruldu

            Geçen yıl Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde yapılan ve 700 Siirtli fakir öğrencinin dershanelerden faydalanmasını sağlayan proje maalesef bu yıl kabul edilmedi.

 

                Genelde Güneydoğu, özelde ise Siirt Eğitim seviyesinin düşüklüğünden dem vuran uzmanlara, yöneticilere ve halka rağmen, fakir öğrencilerin en büyük umudu olan ücretsiz dershane projesi Ankara’dan geri döndü. Projenin neden kabul görmediğine dair gerekçeler henüz bilinmezken, projenin kabul edilmediği haberi Eğitim camiasında şok etkisi yaptı.

            Siirtli öğrencinin sınav başarısını 58. sıradan 15. sıraya yükselten en büyük yardımcı projeye vize verilmedi!

 

                Geçen yıl bu gibi projelerin ve Milli Eğitim Müdürlüğünün azimli çalışmaları sonucunda elde edilen tarihi başarı göz ardı edildi.  Genelde yapılan projelerin bir sonraki projelere referans olduğu sanılan DPT değerlendirmelerinin nasıl yapıldığı hakkında soru işaretleri oluşmaya başladı.

            Siirt’in başarılı olduğu proje Şırnak’ta başarılı olamamıştı

               

                Siirt’in büyük bir başarı kaydettiği proje Şırnak’ta maalesef başarılı olamamış ve Şırnaklı öğrencilerin sınav başarılarının sonuçlarında herhangi bir ivme görülememişti.

            Bölge bazında sorgulanan proje tipinin kahramanı olan Siirt böyle ödüllendirilmemeliydi

 

                Şırnak’taki başarısızlıktan sonra “acaba” dedirttiren projenin gerçekte ne kadar faydalı ve önemli olduğunu ispat eden Siirt Milli Eğitimi, Siirt’teki dershaneler ve öğrencilerin tarihi başarısının bu şekilde ödüllendirilmesi sadece eğitim camiası tarafından değil aynı zamanda da veliler tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı.

            Her şeye rağmen Dershaneler destek vermeye devam edecek

 

                Haberin duyulmasından sonra Milli eğitim Müdürünü arayarak dershane yetkilileri, fakir ve başarılı öğrencileri ücret almadan sınava hazırlamak için ellerinden gelen tüm imkanları seferber edeceklerini belirttiler.

            Proje bu yıl 400 kişi için olacaktı

 

Geçen yıl 700 kişi için olan proje  bu yıl için 400 öğrenci sayısına indirilmesine rağmen kabul görmedi. Projeye benzer bir proje sunan Emniyet Müdürlüğünün 120 öğrenci için sunduğu projenin kabul görmesi ilginç bulundu.

Bu haber toplam 3429 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!