1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim atandı
Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim atandı

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine Başhekim atandı

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Selahattin Vural atandı.

A+A-

Siirt Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Selahattin Vural'ın daha önce İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Şefliği yaptığı belirtildi.

Vural, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atandım. Mesleki ve idareci tecrübelerimi Siirtli hemşerilerime aktarmayı ve başarılı olmayı dilerim. Hemşerilerimin desteği önümüzü açacaktır. İnşallah." ifadelerini kullandı. 

Prof. Dr. Selahattin Vural kimdir?


Siirt'in Tillo ilçesinde 1954 yılında doğan Prof. Dr. Selahattin Vural, bir yıl hariç eğitim hayatını Siirt dışında tamamladı. İlk, orta ve lise eğitimini babasının işi gereği Hakkâri'de bitiren Vural, tıp öğrenimi ve uzmanlık eğitimini Van, Ankara ve İstanbul'da tamamladı. 1977 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Vural, 1981 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haseki Hastanesi'nde ihtisas yaptı. 1982'de Şanlıurfa Viranşehir Devlet Hastanesi'nde ilk görevine başladı. 1986'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Lütfi Kırdar Kurucu Başhekim Yardımcısı oldu. 1997 yılında Roma Üniversitesinde fıtık cerrahisi, 1998 yılında Almanya Köln Üniversitesinde damar cerrahisi, 2001 yılında Californiya Üniversitesi San Fransisco'da Endokrin Kanser Cerrahisinde araştırmacı hoca olarak çalışmalar yaptı. Prof. Dr. Vural, en son Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Bu haber toplam 19946 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!