1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Eğitim Vakfı Yeniden Yapılanıyor
Siirt Eğitim Vakfı Yeniden Yapılanıyor

Siirt Eğitim Vakfı Yeniden Yapılanıyor

İstanbul, Fatih’te kurulu Siirt Eğitim Vakfı yeniden Mütevelli heyeti seçmek için harekete geçti.

A+A-

Bir süredir mütevelli heyetinden ayrılanların yerine yeni mütevelli heyeti seçmek için çalışmalara hız veren Siirt Eğitim Vakfı yöneticileri Ümmü Gülsüm Camii İmamı Ali Akar (Ali Hoca) başkanlığında toplantılar yapmaya başladı.

 

Siirtlilere hizmet etmek için Halit Fersan tarafından kurulan Siirt Eğitim Vakfı’nın (SEV)  yeniden yapılandırılması için geçen akşam yapılan toplantıya Siirt Valisi Necati Şentürk te katıldı.

 

Ali Akar, Zeki Akyüzlü, Sait Özkan, Mehmet Toprak, Yunus Ertek, Cüneyt Emrah, Suat Özkan, Aydın Uzun, Hikmet Sırma, Talat Obut, Nezir Erten Cevat Tülin, Mehmet Emin Ertaş ve Halil Zamur’un katıldığı toplantıda Siirt Valisi Necati Şentürk yaptığı konuşmada vakıf çalışmalarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

"VALİLİK OLARAK EĞİTİME BÜYÜK DESTEK VERİYORUZ"

 

Siirt’te üniversitenin kurulması çok önemli olduğunu kaydeden Vali Necati Şentürk, "Siirt Üniversitesi ilimizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına da büyük katkı yapacaktır. Bunun için üniversitenin tüm çalışmalarını destekliyoruz. Bu arada üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerimize de çok yönlü destekler sağlıyoruz. Öğrencilerimizin ÖSS sınavlarına daha iyi hazırlanmaları için çeşitli projeler hazırladım. Bu kapsamda başarılı, fakat imkanı olmayan öğrencilerimize dershane desteği vermeye başladık. Geçen yıl başlattığımız bu uygulama ile çok önemli bir başarı yakaladık. Üniversite yerleştirme sınavlarında iller sıralamasında 17 basamak atlayarak, 75. sıradan 58. sıraya yükseldik. Bu yıl ise dolaylı ve doğrudan sağladığımız ödeneklerle 2500 öğrencimize dershane desteği sağlayacağız. Hedefimiz ÖSS sınavlarında bu yıl 40. sıralarda yer almaktır." dedi.

 

Tüm sorunların kaynağı olan cahilliği ortadan kaldırmak için eğitime büyük önem verdiklerini ifade eden Vali Şentürk, resmi Kur’an Kurslarında okuyan öğrencilere de destek verdiklerini belirtti.

 

Vali Şentürk, eğitime önemli katkılar yapan Siirt Eğitim Vakfı’nın çalışmalarını takdirle takip ettiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 4910 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!