1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Eğitim-Sen tiyatro sergileyecek
Siirt Eğitim-Sen tiyatro sergileyecek

Siirt Eğitim-Sen tiyatro sergileyecek

KESK’e bağlı bir bileşen olarak sendikal çalışmalarını yürüten Eğitim ve Bilim Emekçileri sendikası Eğitim Sen eğitime yönelik yaptığı faaliyetlerine kültür sanat etkinliklerini de katarak üyelerinin sanatsal üretime katkı sunmalarına olanak sağlamaya dev

A+A-

Eğitim Sen Siirt şubesinin üyeleri bu sezonun başında bir araya gelerek sanatın vazgeçilmez noktalarından biri olarak bilinen tiyatro sanatı ile uğraşarak gerekli temel tiyatro eğitiminden sonra bir oyun hazırlayarak seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyorlar.

 

Bir araya gelen bu tiyatro sevdalısı eğitimciler kendilerine Siirt Eğitim-Sen Tiyatro Topluluğu adını vererek Ferhan Şensoy’un yazdığı “Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı” adlı oyununu sahneye koymak için yaklaşık beş aylık bir çalışma yürüterek son noktaya geldi.

 

15 Nisan 2010 Perşembe günü Saat 20:00’da Siirt Halk Eğitim Merkezi tiyatro salonunda seyircilerle buluşacak olan oyunun ana teması ise ezen ezilen ilişkisinin yaşandığı kapitalist sistemin insanlar üzerindeki etkilerini mizahi bir dille anlatılıyor. Az sayıda tiyatro oyunlarının sergilendiği Siirt gibi bir ilde eğitim emekçileri tarafından hazırlanan bu oyunun büyük bir beğeni toplayacağı belirtildi. Amatör bir grup olmasına rağmen gönüllülük temelinde kurulan bu grubun hemen hemen tüm oyuncuları daha önce defalarca tiyatro sahnesine çıkmış ve tiyatro sevdalısı birer oyuncu oldukları ve izleyicilerin sanat tadında unutamayacakları bir tiyatro oyunu izleyecekleri dile getirildi bu oyunu hazırlayan ekip sorumluları tarafından.

 

Bu oyunda yer alan Oyuncular: Onur SABANCILAR, Faruk UĞUR, Belkıs KARA, Pınar KARATAŞ, Hayrullah İŞİYOK, Melek ÜZÜM, Metin ÖZDEMİR, Burçak AYDIN, Bilge AKDENİZ, Hakan TANRIVERDİ, Ömer ÇELEPKOLU, Ceylan ÇAĞLAR, Emir DİLDİRİM, İzzettin OKTAY, Çetin ÖZDEMİR, Eyüp AKGÜL, Rêzan COŞKUN. Ferhan ŞENSOY’un yazdığı “Kahraman Bakkal Süpermarket’e Karşı” adlı oyunun yönetmenliğini ise yıllardır birçok sahnede rol alarak tiyatro sanatını icra eden tiyatro sevdalısı Onur SABANCILAR yaptı. Sahne amiri ve Kostüm görevini ise Çimen YEŞİLYURT üstlendi.

Bu haber toplam 2895 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!