1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Eğitim-Bir-Sen Kongreye gidiyor
Siirt Eğitim-Bir-Sen Kongreye gidiyor

Siirt Eğitim-Bir-Sen Kongreye gidiyor

3 dönemdir Başkanlığını Ömer Aslan’ın yaptığı Eğitim-Bir-Sen Siirt Şubesi kongreye giderek yeni yönetimini belirleyecek. Aslan’ın tekrar başkan seçilip seçilmeyeceği ise merak konusu…

A+A-

27 Kasım 2010’da kongreye gidecek olan Eğitim-Bir-Sen Siirt Şubesi’nin 3 dönemdir başkanlığını Ömer Aslan yapmaktadır. Tüzüğe göre sendika yönetiminde aynı görevi 3 dönemden fazla yapılamayacağı belirtilmesine karşın Aslan’ın yeni dönemde de tüzüğe rağmen tekrardan Başkan seçilip seçilmeyeceği merak konusu.

Yaklaşık 2 hafta önce Siirt Merkez’den 180 delege başvuru yaptı. Bunlardan 85 kişisi sendika üyeleri  (850 üye) tarafından delege olarak belirlenecek. İl genelinde ise toplam delege sayısı 150’dir. Delege seçimleri 9 Ekim’de yapılacaktır.

Aday olan delegelerle ilgili çalışmalar tamamlandı. Ancak sendikanın mevcut yönetimine karşı yeni yönetim listesi çıkarmayı planlayanlar son dakika golü yediler. Çünkü delege seçimlerinde Siirt Merkez 5 bölgeye ayrıldı. Görüştüğümüz kimi sendika üyeleri özellikle bölgeler arasında 3.Bölge listesindeki okulların hangi mantıkla aynı listeye alındıklarını anlayamadıklarını dile getirerek bunun aday olmak isteyenlerin önünü kesme oyunu olduklarını belirttiler. Aynı sendika üyeleri mevcut yönetimin, delege seçimlerini bölgelere ayıracaklarını niçin önceden duyurmadıklarını ve delegelerin başvuru süresi bittikten sonra böyle bir kararı uyguladıklarının sorusunu merak ettiklerini belirttiler.

Ömer Aslan’ın 3 dönemdir başkanlık görevini yaptıklarını hatırlatan sendika üyeleri, “tüzüğe göre 4.dönem seçilemez. Şayet böyle bir şey olursa tüzüğe aykırı hareketten genel merkeze şikâyet ederek Ömer Aslan’ın başkanlık görevini bırakmasını sağlayacağız. Aksi halde toplu istifalar yaşanması muhtemeldir” açıklamalarında bulundular.

Bu haber toplam 2897 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!