1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt E Tipi Cezaevi’nde tutuklu kızın kan donduran itirafı
Siirt E Tipi Cezaevi’nde tutuklu kızın kan donduran itirafı

Siirt E Tipi Cezaevi’nde tutuklu kızın kan donduran itirafı

Bugün Gazetesi’nin 15 Ocak 2012 Pazar günkü sayısında yer alan haber sosyal paylaşım sitelerinde tartışılmaya başlandı.

A+A-

Bugün Gazetesi’nin “PKK’lı kızın kan donduran itirafı” başlığıyla verdiği haberde gözaltına alınmadan önce tecavüze uğrayan PKK’lı kızın cezaevindeyken doğum yaptığı fakat babasının ismini sır gibi sakladığı ile ilgili ilginç bilgilere yer verildi.

İşte Bugün Gazetesi’nin 15 Ocak 2012 tarihli haberi:

23 yaşındaki E.S, 4 Şubat'ta tutuklandı. Cezaevinde hamile olduğu ortaya çıktı. Örgüt sorguladı. Baskıya dayanamadı ve gerçeği anlattı. Bir PKK yöneticisi kendisine tecavüz etmişti. Ancak ismi öğrenen örgüt olayın kapatılması talimatı verdi. Genç kadın, doğum raporu için bile o ismi söylemeyedi.

Terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi (DYGM) Batman sorumlusu E.S.'nin başına gelenler PKK'nın gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi. PKK adına gösterdiği faaliyetler gerekçesiyle 4 Şubat 2011 günü tutuklanan 23 yaşındaki E.S. sevk edildiği Siirt E Tipi cezaevinde bir çocuk dünyaya getirdi. Ancak cezaevindeki doğumun hikayesi tecavüze uğrayan bir kadının dramını gün yüzüne çıkartırken, PKK'daki ahlaki çöküntüyü de ortaya koydu.

TERÖRİSTLER CEZAEVİNDE SORGULADI

Edinilen bilgilere göre cezaevine konulduktan bir süre sonra E.S'nin hamile olduğu anlaşıldı. Cezaevindeki teröristler, bekar olduğunu bildikleri E.S.'yi sorgulayarak kimden hamile kaldığını açıklaması için özeleştiri vermesini istedi. Cezaevindeki teröristlerin baskılarına direnemeyen E.S, örgüte verdiği özeleştirisinde tecavüze uğradığını belirterek, üst düzey bir PKK'lının ismini verdi.

TECAVÜZCÜ PKK'YI YÖNETİCİ ÇIKINCA

Ancak sorguyu yapan örgüt üyeleri tecavüz olayının duyulmaması ve tecavüz edenin üst düzey bir PKK'lı olması nedeniyle olayın kapatılmasını kararlaştırdı. Ayrıca E.S.'ye dünyaya getireceği çocuğun babası olan PKK yöneticisinin ismini hastane ve cezaevi yönetimine söylememesi için de baskıda bulundukları kaydedildi.

Sistematik tecavüz var

Terör örgütünün kandırdığı genç kızlar, Kandil’de sistematik bir şekilde tecavüze uğruyor. Kızların çoğu buna sessiz kalıyor. Tepki gösterenler ise örgütün ilkelerini çiğnediği gerekçesiyle infaz ediliyor.

BEBEĞİN KAYIT İŞLEMİ YAPILMADI

E.S. için esas dram 13 Ağustos 2011'de doğumu gerçekleştirdiği Siirt Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde yaşandı. Hastane görevlileri E.S'ye çocuğun babasının adını sordu. Ancak alınan örgüt kararına uymak zorunda kalan talihsiz genç kadın, çocuğunun babasının adını söyleyemedi. Bunun üzerine hastane görevlileri tarafından Doğum Kayıt Defteri'nde  "Kocasının Adı Soyadı Mesleği" bölümüne "Hasta söylemek istemedi" notu düşüldü. E.S'nin dünyaya getirdiği çocuğun nüfus kayıt işlemi yapılmadan halen Siirt Cezaevin'de bakımına devam edildiği öğrenildi. E.S'ye tecavüz eden PKK'lı üst düzey yöneticinin kim olduğuna ilişkin araştırmanın sürdüğü ifade edildi.

Bu haber toplam 7769 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!