1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Devlet Hastanesine yanık ünitesi kuruldu
Siirt Devlet Hastanesine yanık ünitesi kuruldu

Siirt Devlet Hastanesine yanık ünitesi kuruldu

Siirt Milletvekili Osman Ören, geçen sene Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığıyla yaptığı görüşmeler neticesinde Siirt’e Yanık Ünitesi kurulmasını sağladı.

A+A-
Yoğun Bakım Ünitesi’nin kapasitesinin arttırılması, Anjiyo ve Yanık Ünitesi’nin kurulmasıyla ilgili çalışma yürüten Siirt Milletvekili Osman Ören, çalışmaların meyvelerini almaya başladığını bildirdi.
 
Siirt'teki her türlü eksikliğin giderilmesi için sık sık görüşmeler gerçekleştiren Ören; hemşehrilerimizin daha kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmeleri için durmadan çabaladıklarını ve bu çabanın, Allah’ın izni ile şimdi de Tıbbi eksiklilerin bertaraf edilmesi adına sonuç verdiğini ifade etti.
 
YANIK TEDAVİSİNDE BAŞKA İLLERE MAHKUMİYET SONLANDIRILDI
 
Milletvekili Ören yaptığı açıklamada; Türkiye genelindeki 23 Yanık Ünitesinin ve 8 yanık merkezinin varlığından bahsederek, yapılan çalışmalar neticesinde Siirt Devlet Hastanesi'nin de bu kategoriye girdiğini ve yanık ünitesine kavuştuğunu belirtti.  Böylece Siirt’teki Yanık Ünitesinin 2 plastik cerrahisi, 1 çocuk cerrahisi olmak üzere 11 personeli ile bölgeye hitap alanını genişlettiğini ve Siirt’in başka illere yanık tedavisi açısından mahkûmiyetinin de sonlandırıldığını söyledi.
 
MAYIS AYINDA ANJİYO ÜNİTESİ FAALİYETE GİRİYOR
 
Daha önce de Yoğun Bakım Ünitesinin 22 olan kapasitesinin 52’ye çıkarıldığını ve Mayıs ayında da açılması planlanan Anjiyo Ünitesinin faaliyete girmesi ile Siirt’in bölgede sağlık açısından daha da önemli bir kademeye yükseleceğini belirten Ören; sağlık alanında yapılan çalışmaların ve yatırımların devamının geleceğinin müjdesini de yineledi.
 
Ören, 1 Şubat itibarı ile hasta kabulüne başlayan Siirt Devlet Hastanesi Yanık Ünitesinin tüm bölgeye hayırlı olmasını dilediğini ve tüm hastalarımızın şifa bulması temennisini sözlerine ekledi.
 
Bu haber toplam 3017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!