1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Siirt Devlet Hastanesi’nde silindir gibi kadro değişimi
Siirt Devlet Hastanesi’nde silindir gibi kadro değişimi

Siirt Devlet Hastanesi’nde silindir gibi kadro değişimi

Müdür Yardımcıları, Genel Sekreter, İdari İşler Başkanı, Baş Hekim Yardımcısı… Siirt Devlet Hastanesi’nde bir anda bu kadro değişikliği yaşandı.

A+A-

Kısa bir süre içerisinde Siirt Devlet Hastanesi’nde peşpeşe yaşanan kadro değişikliğine bir anlam verilemedi. Hastane yönetiminde üst seviyelerde yapılan değişikliklerin bir anda oluşu, Ankara’dan bağımsız olarak Siirt yerel siyasetinde farklı hesapların bir yansıması olduğu yönünde kuşkuları arttırdı.

4 Müdür Yardımcısı, 1 Genel Sekreter, 1 İdari İşler Başkanı ve 1 Baş Hekim Yardımcısı olmak üzere üst yönetimde yapılan ani değişikliklerle ilgili kulislerde konuşulanlar “BİMER’e, CİMER’e bilinçli ve planlı bir şekilde atılan yoğun mesajlar görevden alınmalar için yürütülen kampanyanın bir çabasıydı” şeklinde ifadelerden oluştu. Yeni görevlendirmelerde “HANGİ KRİTERLER” göz önünde alındığı bilinmiyor fakat görevden alınmalarla ilgili konu kamuoyunda, “İş futbol ligine dönüştü. Maçı onlar kazandı” şeklinde algılanmış durumda.

 

GAZETECİ AYHAN MERGEN’E GÖRE GEREKÇE DEDİKODULAR

Siirt yerel gazetecilerinden Ayhan Mergen, hastanedeki yönetim değişikliği ile ilgili konuya yer verdiği “Bu kadroya destek olmak gerekir” başlıklı makalesinde şaşırtıcı ve ilginç bir refleks göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Gazeteci Mergen’e göre eski yönetim uzun süreden beri ortada dolaşan dedikodular yüzünden yıpranmış ve yeni yönetim desteklenmeli… Dedikoduları çıkaranların sorgulanmadığı makalede dedikodu lobisinin yaptıkları sorgulanmamış “olan oldu biten bitti” tavrı ortaya konmuştur. Bu durum “kral öldü, yaşasın yeni kral” sözüyle anımsanır oldu.

Bu haber toplam 4606 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
11 Yorum