1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin başarısı
Siirt Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin başarısı

Siirt Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin başarısı

Öğrencilerimizin Tasarımları Türk Patent Enstitüsü Tarafından Beğenildi.

A+A-

            Türk Patent Enstitüsü, Türk sanayisini ve teknolojisini küresel rekabette öne çıkarmayı ve ülkemizde patent başvuru sayılarını artırmayı hedeflemektedir. Bu amaçla İlköğretim okullarında okutulmakta olan Teknoloji ve Tasarım dersini 2006-2007 öğretim yılından beri desteklemektedir.

 

            Çocuklarımızın yaşayacağı zaman bizlerin yaşadığı zamandan oldukça farklı olacaktır. Bu nedenle çocuklarımız bilgi, beceri ve tutumlar yönünden bizlerden daha farklı, daha özgür düşünebilen bireyler olarak yetişmelidirler. Gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ve yaratıcılık gibi tasarım ve teknoloji için gereken zihinsel süreçleri geliştirmek, Teknoloji ve Tasarım dersimizin amaçlarındandır. Bu nedenle Cumhuriyet İlköğretim okulunda, çocuklarımız Teknoloji ve Tasarım dersinde, ihtiyaçlar ortaya çıkmadan tahmin etme ve farklı sorunları yakalama bunlara yaratıcı çözümler geliştirme, tasarım haline getirme, tasarımın üretim aşamalarını belirleme ve üretme becerisini kazanmaktadırlar.

 

            Birinci yarıyılda öğrencilerimiz, Öğretmenleri Aydan ÇUR gözetiminde yapmış oldukları Düzen Kuşağı Etkinliklerini, Türk Patent Enstitüsüne değerlendirilmek üzere göndermişler ve Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan inceleme sonucu Teşekkür Belgesi ile ödüllendirilmişlerdir.

           

            Okullarında ödül töreni düzenlenmiş ve öğrencilere teşekkür belgeleriyle beraber çeşitli hediyeler verilmiştir.

 

            Öğrencilerimizi yaratıcı tasarımlardan dolayı tebrik ediyoruz. Öğrencilerimizin tasarımlarına devam etmeleri halinde Türk Patent Enstitüsü tarafından düşünceleri koruma altına alınabilecektir.

 

Türk Patent Enstitüsünden ödül alan öğrencilerin adları ise :

 

1-      Muhammed Damar    6/C

2-      Ömer Özdemir           7/B

3-      Gülperi Çelepkolu     7/B

4-      Gülcan Toprak           7/C

5-      Suzan Gök                 8/C

6-      Nisa Ete                     8/C

7-      Abdusselam Eybek    8/C

8-      Diyadin Elçiçek         7/C

 

 

 

Bu haber toplam 6019 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!