1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt CHP: “AKP yönetiminden de oy alacağız”
Siirt CHP: “AKP yönetiminden de oy alacağız”

Siirt CHP: “AKP yönetiminden de oy alacağız”

Siirtliler.Net’i ziyaret eden CHP heyeti “AK Parti yöneticilerinden de partimize oy verecekler var” dedi.

A+A-

CHP Siirt Milletvekili Adaylarından Muhdi Koyuncu, Kamile Balcı ve Abdullah Hezer ile İl Başkan Yardımcısı Ata Günç ve Basın danışmanları Reşit Çakır’dan oluşan CHP heyeti, Siirtliler.Net’i ziyaret ederek, “sadece sol tabandan değil, Siirt’te her kesimden oy bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Siirt’te milletvekili seçildikten sonra işi biten vekiller bir daha buraya uğramıyor” diyerek bir tespitte bulunan CHP 1.Sıra Adayı Muhdi Koyuncu açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

muhdi koyuncuBiz burada kazanırsak Siirt, Ankara’da daha güçlü olacaktır. Biz siyaseti rant için değil, hizmet için yapacağız. Parti olarak sadece sol kesimden değil toplumumuzun her kesiminden oy istiyoruz. AKP’nin yönetiminden de oy alacağım. Benim derdim parti davası değil, Siirt sevdasıdır. Projeniz varmı diye soruyorlar, dilin kemiği yok biz de diğerleri gibi bol bol projeler sayalım. Projeleri sayıpta icraat makamına gelenleri gördük. Bizim en önemli projemiz adalettir, hırsızlığın önünü kesmektir.

CHP’ye vatandaşların nasıl baktığıyla ilgili soruya, “Aile sigortası projemiz vatandaşta olumlu tepkilerle karşılanıyor. Vatandaşlar buna inanıyorlar. Hükümet bölge insanımıza istediğini vermedi. Başbakan Erdoğan, Genel Başkanımıza yalancı diyor. 2006’da Eruhlulara 2 yıl sonra yolunuz bitecek dedi. Hani nerede? Kim yalan söylüyor?” sözleriyle yanıtlayan Koyuncu ana dilde eğitim meselesine de değinerek şu ifadelere yer verdi: “Kürtlerin bayrakla ilgili sıkıntısı yok. Kürtçe seçmeli ders olarak okullarımızda okutulabilir. Aynı şekilde Siirt Arapçası da yaşatılmalıdır. 30 yıl sonra bizim kendi Arapçamız yok olacak. Benim eşim Kürt kökenli. O Arapça bilmiyor ben ise Kürtçe bilmiyorum. Ortak dilimizi konuşuyoruz. Siirt Üniversitesi’nde Arapça ve Kürtçe dersler verilsin. Korkular bizi bir yere getirmez.

CHP’nin 2.Sıra Adayı Kamile Balcı, “Partimiz Genel Başkan düzeyindekamile balcı burayı şimdiye kadar ihmal etti. Bu durum parti çalışmalarımız için bugüne kadar ister istemez sıkıntı veriyordu. Ancak Genel Başkanımız Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’nun Siirt’e gelerek miting yapması ilimizde olumlu bir etki yaptı. Bayan milletvekili adayı olduğum için ev ziyaretlerini daha rahat sürdürebiliyorum. Birçok insan beni yakından tanıyınca ön yargılarını kırıyor ve bizi güler yüzle uğurluyor.” İfadelerine yer verdi.

Bu haber toplam 5496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!