1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Bıttım Sabunu artık ambalaja giriyor
Siirt Bıttım Sabunu artık ambalaja giriyor

Siirt Bıttım Sabunu artık ambalaja giriyor

Kimyasal malzemelerden uzak duruluyor. Tamamen doğal olarak imal edilen sabun; %90 Bıttım Yağı, %10 ise sızma zeytinyağı ihtiva ediyor.

A+A-

Pişirme kazanında şehir dışından getirtilen sabun konusunda uzmanlaşmış ustanın gözetiminde pişirilen sabun büyük kalıplara dökülüyor. Kalıplarda birkaç gün bekleyen sabun kesme makinelerinde sabun kalıbı şeklinde kesilmesinin ardından bu sefer özel ranzalara alınıp tekrar günlerce bekletiliyor. Bu işlemlerin ardından tam olarak kalite kıvamını yakalayan bıttım sabunumuz artık yurtiçi-dışı pazara sunulmak üzere ambalaj bölümüne geçiyor.

 

İmal edilen sabunlar profesyonel hazırlanacak olan özel ambalajlarda yurtiçi ve yurtdışı pazara sunulacak. Şu sıralar yurt çapında doğan ürünler satışı yapan güçlü firmalarla anlaşmalar yapılması yönünde görüşmeler sürdürülüyor.

 

Gizven Bıttım Sabunu

 

Koordinatörlüğünü SİZDER adına Hifzullah Eryeşil’in yaptığı “Siirt’e Has Bıttım Sabunu Projesi” ile SODES kapsamında sürdürülen üretim DPT (Devlet Planlama Teşkilatı) tarafından finanse edilmektedir. Siirt Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim alanında 5 kişi çalışmaktadır.

 

Gerek tarafımızca gerekse diğer deneyenler tarafından olumlu tepkiler alan Bıttım Sabunumuzla ilgili “çok değil 2-3 kullanımdan sonra kalitesi fark ediliyor.” Şeklinde yorumlar yapıldığı görüldü.

 

Kalitesini muhafaza ettiği sürece Türkiye ve Dünya pazarına “Gizven” adıyla Siirt’in bir markası kazandırılmış olacaktır.

Bu haber toplam 4649 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!