1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt belediyesinin Siirtliler.Net ile ilgili şikayeti
Siirt belediyesinin Siirtliler.Net ile ilgili şikayeti

Siirt belediyesinin Siirtliler.Net ile ilgili şikayeti

Siirt Belediyesi tarafından Siirtliler.Net’in alıntı yaptığı bir haberi şikayeti üzerine gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel, polis karakoluna ifadeye çağrıldı.

A+A-

2015 yılında ulusal bir haber sitesindeki Siirt Belediyesi ile ilgili haberin, Siirt için haber değeri olduğu gerekçesiyle Siirtliler.Net sitemiz haberi alıntılamış ve okuyucularıyla kaynak belirterek paylaşmıştı. 

Siirt Belediyesi’nin Karslı Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan tarafından habere ilişkin Siirtliler.Net sitemiz hakkında şikayetçi olunmuş ve ifadesi alınması için gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel polis karakoluna davet edildi. 

EMNİYETTE EYÜP GÜZEL’İN VERDİĞİ İFADE

Siirt belediyesinin müteahhitlerden yardım adı altında zorla para topladığı ile ilgili habere ilişkin belediyenin şikayetine Genel Yayın Yönetmenimiz Eyüp Güzel tarafından Emniyette verdiği ifade metninde şu satırlara yer verdi:

Yaptığım haber bir alıntıdır. Haberi yaptığım tarihlerde (2015) terör örgütü Pkk’nın Siirt’te çocukları kaçırdığı ve işadamlarına baskı kurup araçlarını yaktığı ve zorla paralarını aldığı bir tarihe denk gelmesinden dolayı Pkk’ya yakınlığı ile bilinen Hdp’li Siirt belediyesi hakkında böyle bir iddianın haber değeri olduğunu düşünerek gazetecilik görevimi yaptım.

ifade1.jpg

Bu haber toplam 3784 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!